Antalya'da kendisinden ayrılan kadını silahla öldürmeye çalışan zanlı serbest bırakıldı
29.3.2016
Antalya'da oto kiralama işi yapan Erkan B. ile dini nikahlı eşi Ramella Y. boş bir arsaya park edilen araçta tartışırken polis kimlik kontrolü yaptı. Ramella Y.'nin "Beni buraya öldürmek için getirdi. Silahı da arabanın koltuğunun altında" demesi üzerine tabancayı bulan polisler, Erkan B.'yi gözaltına aldı.

 

Antalya'da 38 yaşındaki Erkan B., üç yıl önce Azerbaycan vatandaşı 32 yaşındaki Ramella Y. ile birlite yaşamaya başladı. Erkan B. 2015'te uyuşturucuyla ilgili bir dava nedeniyle tutuklandı.  Ramella Y. kendisine yeni bir hayat kurdu. Geçen ocak ayında tahliye olan Erkan B., evine gittiği Ramella Y. ile kavga etti. 

Erkan B., Ramella Y.'nin peşini bırakmadı. Kadını alarak kullandığı araçla Batı Çevre Yolu'nun geçtiği boş bir arsaya gitti. Yoldan geçen polis ekibi, boş arsaya park edilen araçtan şüphelendi. Araçtakilerin kimlik kontrolünü yapıp GBT'sini sorgulayan polisler ayrılacağı sırada Ramella Y., "Erkan B. buraya beni öldürmek için getirdi. Silahı da arabanın koltuğunun altında" dedi. Ramella Y.'nin söylediği yerde bir tabanca bulan polisler, Erkan B.'yi gözaltına aldı.

Ramella Y. polisteki ifadesinde Erkan B.'nin tahliye olduktan sonra kendisine şiddet uyguladığını söyleyerek, "Erkan, 'Neden cezaevinde ziyaretime gelmedin, para yatırmadın. Seni öldüreceğim' diyerek tehdit ediyordu. Tabancayı kafama dayayıp 'Şehadet getir seni öldüreceğim' dedi. Bu sırada bölgede devriye olarak görev yapan polis ekibi geldi" dedi. Nöbetçi mahkemece tutuklanan Erkan B. hakkında Antalya 11'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Mahkeme, sanığın tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verip duruşmayı erteledi.
28.3.2016

Evindar Öğüt öldürülmeden önce şikayette bulundu, polis "Yüksek Risk" dedi ama zanlının silahına el koymadı

29.3.2016

Manisa'da Ayşegül Ş. kocası tarafından av tüfeği ile öldürüldü