Eski kocası tarafından öldürülen Sevgi Pektaş'ın ertelenen davası bugün (31 Mart) görülecek
31.3.2016
Eski kocası tarafından öldürülen Sevgi Pektaş’ın davası bugün (31 Mart) Adıyaman Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Yaşanan bu kadın cinayetinde karar duruşması olacağı düşünülen dava öncesi, kendisi de bir büro emekçisi olan Sevgi Pektaş için Büro Emekçileri Sendikası tarafından basın açıklaması gerçekleştirilecek.

 

Adıyaman’da yaşayan Sevgi Pektaş’ın, kardeşini ziyaret için gittiği Malatya’da eski kocası Şahin Bilgiler tarafından öldürülmesi üzerine yürütülen davanın duruşması bugün Adıyaman’da  görülecek.

Kadın Cinayetleri’nin sistematik olarak arttığının görüldüğü bu günlerde boşandığı halde kendisini sürekli olarak tehdit eden eski kocası tarafından öldürülen Sevgi Pektaş’ın karar duruşması olması beklenen davası bugün 09.40’da görülecek.

Neler yaşandı?

 Katil Şahin Bilgiler, Pektaş’ı defalarca tehdit etmiş  ve Pektaş’ın son çare olarak Malatya’ya kardeşinin yanına gitmesi üzerine başlayan tartışma sonrasında Pektaş'ın Besni'ye dönmesi ile birikte evine gelerek Pektaş’a saldırmış başlangıçta merdivenlerden aşağı atmaya çalıştığı Sevgi Pektaş’ı yanında hazır bulundurduğu silahla defalarca kez ateş ederek öldürmüştü.

Tüm bu yaşananların ardından bir önceki duruşma sürecinde katil Şahin Bilgiler Sevgi Pektaş’ın kendisine küfür ettiğini ve aslında onun defalarca evine gelerek kendini tehdit ettiğini iddia ederek kendini aklamaya çalışmıştı.

Ancak davaya müdahil olan avukatlar bu akıl kârı olmayan ifadeleri reddetmiş ve cezanın tasarlayarak kasten adam öldürme suçundan verilmesini talep etmişlerdi.

Sevgi Pektaş’ın üyesi olduğu Büro Emekçileri Sendikası(BES) davanın arkasında olduğunu açıklamıştı. Sendika bugün de  Besni Sulh CezaHakimliği'nde görülecek duruşma öncesinde kendi hayatıyla ilgili karar aldığı için boşandığı kocası tarafından öldürülen Sevim Pektaş’ın davasını takip edecek ve duruşma öncesi basın açıklaması gerçekleştirecek.