5 günde 5 kadın kardeşimiz öldürüldü
31.3.2016
Bıçaklanan, boğazı kesilen, av tüfeğiyle vurulan, döverek öldürülen kadınlar... Ütü yapmadığı bahanesiyle öldürülen , erkek arkadaşı vardı bahanesiyle bıçaklanan kadınlar... Sadece son 5 günde bu haberleri okuduk. Ve bekledik ki bir yetkili kişi de çıksın ve "Neler oluyor?" desin. Fakat gücü elinde tutanlar, sanki bizleri kadın cinayetlerine, cinsel saldırılara, tacizlere alıştırmak istiyor gibiler. Hep bir ağızdan suçu ve suçluyu aklama yarışına girmiş gibiler.

 

Bıçaklanan, boğazı kesilen, av  tüfeğiyle vurulan, döverek öldürülen kadınlar... Ütü yapmadığı bahanesiyle öldürülen , erkek arkadaşı vardı bahanesiyle bıçaklanan kadınlar...

Sadece son 5 günde bu haberleri okuduk. Ve bekledik ki bir yetkili kişi de çıksın ve "Neler oluyor?" desin. Fakat gücü elinde tutanlar, sanki bizleri kadın cinayetlerine, cinsel saldırılara, tacizlere alıştırmak istiyor gibiler. Hep bir ağızdan suçu ve suçluyu aklama yarışına girmiş gibiler. 

Günlerdir  tek bir yetkili ağızdan, bu suçların kabul edilemez olduğu duymadık. Suçluların her kimden olursa olsun cezalandırılacağına dair ufak bir söz sarf edilmedi. Başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olmak üzere "Bir kereden bir şey olmaz" zihniyetiyle suçlunun arkasında durmaya devam ettiler. Kadın kardeşlerimiz cinsel saldırıya uğradığında "O saatte orada ne işi vardı?" dediler. Buna güvenen mahkemelerden katillerin, saldırganların indirimler aldığı haberlerini okuduk.

İşte bunca söz arasında 5 günde 5 kadın kardeşimiz öldürüldü. 4 kadın kardeşimiz yaralandı. Suçluyu kayıran, suçu öven bu ortam, bu akıl almaz algı ; o kadın kardeşlerimizin hayatına mal oldu. 

Halil Kızılkaya eşi Neslihan Kızılkaya'yı boğazını keserek , F.Ş. eşi Ayşegül'ü silahla vurarak öldürdü. 
Elena Cornelia dövülerek, Urfa'da Sibel Çadırcı boğularak ardından cesedi yakılarak , Afet Çağlayan bıçaklanarak öldürüldü.  Sadece son 5 günde !

Bizi neye alıştırmaya çalıştıklarının farkında mısınız? 

Evde, sokakta, okulda, iş yerinde saldırılara, tacizlere, ölümlere bizi alıştırmak istiyorlar ; ama ALIŞMAYACAĞIZ !

Kadın katillerinin, saldırganların , çocukları istismar edenlerin hep "iyi hallerini" göstermeye çalışıyorlar ; iyi hali kabul etmeyeceğiz !

Kadın kardeşlerimizin hayatlarının üstünü örtmeye çalışıyorlar ; üstünü örttürmeyeceğiz!

 Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak , tüm kadınları yaşam hakkımız ve özgürlüğümüz için birlik olmaya çağırıyoruz .  Birlik olacağız , yılmayacağız ve alışmayacağız !31.3.2016

Eski kocası tarafından öldürülen Sevgi Pektaş'ın ertelenen davası bugün (31 Mart) görülecek

31.3.2016

Çorum'da 13 yaşında kız çocuğu öz babası, abisi ve amcası tarafından cinsel istismara uğradı