Gümüşhane'de cinsel saldırıdan tutuklanan N.Ç., AKP'li vekillerin araya girmesi sonucu serbest bırakıldı.
5.4.2016
Gümüşhane'de abisi AKP İl Yönetimi'nde N.Çimen adlı şahıs, ortağı olduğu kız yurdunda kalan öğrenciye cinsel saldırıda bulundu. Cinsel saldırı doktor raporu ve mahkeme kararıyla kesinleşmesine rağmen cinsel saldırı olayı, AKP'li bir vekil ile ailesinin nüfuzunu kullanarak üstü örtülmek istendi.

 Haberdar’dan Ahmet Memiş’in haberine göre; cinsel saldırı şehirdeki bir üniversitede okuyan ve  saldırganın ortağı olduğu Çimenler Kız Yurdu'nda kalan kadının karakola giderek şikayette bulunmasıyla ortaya çıktı.

İfadenin arkasından kadının cinsel saldırıya uğradığı ve saldırganın da N.Çimen olduğu doktor raporuyla kesinleşti.

Saldırgan N.Çimen önce 25 Şubat'ta mahkeme kararıyla tutuklanarak cezaevine konuldu. Mahkemenin tutuklama kararında;

"N.Çimen'in üzerine atılı nitelikli cinsel saldırı suçunu işlediği yönünde müşteki ve tanık beyanları dikkate alındığında şüphelinin atılı suçu işlediğine dair somut delillerin bulunması, atılı suçun katalog suçlardan olması, kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut olgu ve delillerin olması, şüphelinin nüfuzunu kullanarak beyanı alınabilecek kişilere baskı kurma girişiminde bulunabileceği ihtimalinin bulunması nedeniyle şüpheli hakkında adli kontrol uygulanmasının yetersiz kalacağı anlaşıldığından tutuklanmasına karar verilmiştir." denildi.

Tutuklamanın ardından AK’lama çalışmaları başladı

Skandallar zinciri de bu aşamada başladı. Sanık N.Çimen cezaevine girdikten hemen sonra olayın üstünü örtmek ve N.Çimen'i cezaevinden çıkarmak için şehrin en zengin işadamı olan babası H.Ç, AKP İl Yönetimi'nde olan abisi İ.Ç ve AKP Gümüşhane Milletvekili devreye girdi. 

Mahkeme 'Şüphelinin delilleri karartma şüphesi ortadan kalktı' denilerek aniden sanığı serbest bıraktı

Bu kişilerin devreye girmesinin ardından 25 Şubat'ta tutuklanarak cezaevine konulan N.Çimen, cinsel saldırı olayı doktor raporu ve mahkeme kararıyla kesinleşmesine rağmen 10 gün sonra jet hızıyla serbest bırakıldı.

Serbest bırakılmasına gerekçe olarak da 'delilleri karartma şüphesinin ortadan kalkması' gösterildi. 

Sanık N.Çimen cezaevinden çıktıktan sonra eski işini yapmaya devam etti. Ortağı olduğu Çimen Kız Yurdu ise halen faaliyete devam ediyor.

Gazeteciler devreye girince AKP İl Yönetimi tasfiyeye başladı

Şehirde yaşanan tecavüz olayının üstünün örtüldüğü düşünülürken durumdan haberdar olan gazeteciler konuyu araştırmaya başladı. Tecavüz sanığı N.Çimen'in AKP İl Teşlilatında yönetici olduğunun ve olayın üstünün örtülmeye çalışıldığının ortaya çıkacağını anlayan parti yönetimi, ani bir kararla 29 Mart'ta İl Başkanı hariç Gümüşhane İl Yönetimi'nin tamamını görevden aldı. Görevden alınanlar arasında sanık N.Çimen'in abisi İ.Ç'de bulunuyor.   

Cinsel tacize uğrayan kadınlar tehdit edildi, şiddete maruz kaldı

N.Çimen'in adının karıştığı cinsel saldırı olayları bununla da sınırlı değil. Bugüne kadar söz konusu kız yurdunda kalan en az 8 öğrencinin daha cinsel tacize uğradığı ve kadınların tehdit edilerek susturulduğu ve olayların üstünün kapatıldığı ortaya çıktı.

Cinsel saldırıya uğrayan kadınlardan bazıları şikayetçi olmak istedi ancak N.Çimen ve ismi belirlenemeyen kişiler tarafından dövülerek ifade vermeleri engellendi.

Hatta şikayetçi olan kadının arkadaşlarına da tanıklık etmemeleri için şiddet uygulandı.
5.4.2016

Antep'te Fazilet Deniz'in bugün görülen davasından emsal karar çıktı!