İzmir'de genç bir kadının darp yüzünden şüpheli ölümü
8.4.2016
İzmir Bornova'da yaşayan Fatma Sarıaslan(29), eşinin ailesi tarafından darp edildikten sonra sosyal paylaşım sitesinden darp fotoları ve bir intihar notu yayınlayarak şüpheli bir şekilde öldü.

 

İzmir Bornova'da yaşayan 29 yaşındaki Fatma Sarıaslan, eşinin ailesi tarafından darp edildi. Vücudunda birçok morluk, darp izi oluşan genç kadın , eşinin kendini savunmaması ve darp raporu alırsa boşanmakla tehdit etmesi üzerine sosyal paylaşım sitesinden vücudundaki darp izlerini paylaşan ve pek çok morkuk, ezik izleri bulunan fotolara bir de not ekledi. Notta eşinin dayısı ve kızı kendisini döverken eşinin kendisini korumadığı ve ardından darp raporu alıp şikayetçi olursa kendisini boşanmakla tehdit ettiği yazıyor. 

1 yaşında bir çocuğu olduğu belirtilen Fatma Sarıaslan'ın "koruma altında" olduğu da verilen bilgiler arasında. Genç kadının cenazesi bu akşam kaldırılacak. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak acılı ailenin yanındayız  ve davanın takipçisiyiz. 

İşte Fatma Sarıaslan'ın şüpheli ölümünden önce paylaştığı not : 

""belki herkes bu boşanmada beni suçlucak ama Harun'nun dayısı ve kızı beni döverken harun kollarımı tutup güya beni savunurken darp raporu almamam için beni tehdit etti merdivenlerden düştüm diyeksin dedi eğer şikayet edersen boşarım seni dedi bu saatten sonra bu gün itibariyle harun denen şahıs ne oğlumun nede benim hayatımda yok. artık bu konu hakkında konuşmak istemiyorum...yorum size kalmış...."