Samsun Müftüsü'nden çocuğun cinsel istismarı ile ilgili inanılmaz açıklama
10.4.2016
Samsun İl Müftüsü, Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle yapılan etkinlikte yaptığı konuşmada, "18 yaşındakinin zinasına karşı çıkamıyorsanız, 7 aylık bebeğe tecavüze karşı çıkmak timsahın gözyaşlarıdır" ifadelerini kullandı.

 

Samsun İl Müftüsü, Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk hergün yeni bir taciz , cinsel istismar haberiyle karşılaştığımız şu günlerde  "18 yaşındakinin zinasına karşı çıkamıyorsanız, 7 aylık bebeğe tecavüze karşı çıkmak timsahın gözyaşlarıdır"ifadelerini kullandı. 7 aylık çocuğun cinsel istismarının dahi bu şekilde nitelendirildiği konuşma, çok tepki topladı. 

"Hazreti Peygamber zikzağı olmayan genci çok severdi. Telafisi mümkün olan hatalar var, telafisi mümkün olmayan hatalar var" diye konuşan Müftü Öztürk, "Hepimiz İslam’ın hizmetkarlarıyız. Hür nesil istiyoruz. Cemaatine, hocasına, vakfına değil, Allah’a bağlı nesil istiyoruz. Tevhit aracısız kulluktur. İslam sürekli aklı kullanmayı tavsiye eder. İradesini güçlendirir, onu bir şahsiyet olarak görmek ister" diye konuştu.

DAHA ÖNCE DE "KADINLI-ERKEKLİ HORON" HARAM DEMİŞTİ

Skandal açıklamanın sahibi müftü Öztürk, daha önce yaptığı açıklamada, "Bunu söylemek benim görevim. Sizi uyarmazsam bana da hesabını Allah sorar. Yanınızdaki kardeşiniz bile olsa kadınlı- erkekli el ele tutuşup horon oynayamazsınız. Kadınların kendi aralarında horon oynamalarının İslam’a göre hiçbir sakıncası yoktur. Kendi aralarında oynarlar, kendileri izlerler. Samsun Müftüsü olarak ben bile izleyemem kadınların o horonunu. Siz hiç izleyemezsiniz. Demek ki kadın oynayacak kadınlar izleyecek. Erkek oynayacak, kadın- erkek izleyecek. Kadın erkek karışık şekilde oyun oynamak İslam’a göre haramdır ve hesabı vardır. Türküler de müstehcen olmayacak" demişti.
9.4.2016

Aile Bakanı'ndan "Çocuk gelişimci değil imam ihtiyacımız var" açıklaması

10.4.2016

Malatya Gazi Lisesi Müdür Yardımcısı'ndan öğrencilere iğrenç itham