Malatya Gazi Lisesi Müdür Yardımcısı'ndan öğrencilere iğrenç itham
10.4.2016
Malatya Gazi Lisesi'nde Müdür Yardımcısı Nevzat Turan, okulun halk oyunları ekibindeki öğrencileri "zina yapmak"la suçladı. Sosyal medya hesabından öğrencilerin fotolarını paylaşan müdür yardımcısı "Namusu için cinayet işleyen adam bunu kabul edebilir mi?" diyerek velileri de şiddete teşvik etti.

 

Platformumuza takipçilerimiz tarafından iletilen bilgilere göre , Malatya Gazi Lisesi'nde, iktidara yakınlığı ile bilinen Eğitim-Bir Sendikası üyesi müdür yardımcısı Nevzat Turan, facebook hesabından okul öğrencilerinin halk oyunları ekibinin fotoğrafını paylaşarak kız erkek zina yapıldığını iddia etti. Mesajında öğrenci velilerini "namus cinayetine" teşvik eden müdür yardımcısı "kızlı erkekli el ele dizdize" tabirlerini kullanarak, okulunun adını duyuran, ilde derece alan halk oyunları ekibi hakkında ögrencilerini cinsel imalarla suçluyor.

 Halk oyunlarını "halt oyunları" olarak nitelendiren müdür yardımcısı ailelere de seslenerek "İslam'da zina konusunu iyi okuyun" mesajını verdi. Velilere yönelik "Namusu için cinayet işleyen kişi buna izin verir mi?" diyen Nevzat Turan , halk oyunundaki öğrenci velilerini de namussuzlukla suçlamış oluyor.

Okullardan hergün taciz haberleri duyduğumuz , ögrencilerin taciz , istismar nedeniyle hayatına son verdiği bir dönemde; öğrencilerinin resmi altına sözle tacizde bulunan, velileri de şiddete teşvik eden bu müdür yardımcısı derhal görevden alınmalıdır.

Halk oyunları oynayan ögrencilerini zina yapmakla suçlayan ve velileri bu konuda provoke eden Nevzat Turan hakkında derhal yasal işlem yapılamasını istiyoruz. Başta Malatya İl Mılli Eğitim Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı'nı göreve çağırıyoruz.

 Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak olayın takipçisi olacağız.
10.4.2016

Samsun Müftüsü'nden çocuğun cinsel istismarı ile ilgili inanılmaz açıklama

11.4.2016

Antep'te evden uzaklaştırma cezası olan adam eşini öldürdü