Katil eşini hastanede öldürdü
28.3.2013
Edirne'de bir polis eşini iş yerinde tabancayla ateş ederek öldürdü. Bursa'da ise bir kişi eşini kemerle boğarak öldürmeye çalıştı.

 

Edirne’de bir polis hemşire eşini hastanede ateş ederek öldürdü. Silah sesini duyup olay yerine gelen doktorlar Nurcan Dönmez’i kurtaramadı. Katil Nurcan Dönmez’i öldürdükten sonra çenesinin altından kendisini vurdu. Katil polis ise ameliyathaneye alındı, tedavisi devam ediyor.

Son zamanlarda kadın katillerine ağır cezalar verilmesiyle, kadın katilleri cinayet sonrası kendilerini de ölüdürmeye çalışıyorlar

 

Kemerle boğmaya çalıştı

Öldü diyerek bıraktı Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde ise 52 yaşındaki Tekin B. eşini kemerle boğarak öldürmeye çalıiştı. Ardından Tekin B., eşini öldü diye olay yerinde bıraktı. İyi hal indirimi almak için de emniyete teslim oldu. Kadının çocuklarının haber vermesi üzerine eve gelen sağlık ekipleri F.B.’yi hayata döndürdü. 

 

 

Hastanede öldürülenlen Nurcan Dönmez'i Bakanlığa sorduk. Her gün kadın cinayetlerinin olduğu günümüzde Bakanlık değerlendireceğiz cevabını verdi

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Hukuk Müşaviri Halil İbrahim Ayçiçek: 

 

Değerlendireceğiz

"Biz bu tür davalardan haberdar olduğumuzda bakanlık olarak müdahil oluyoruz. 6284 numaralı kanunun 20. maddesine göre işlem yapıyoruz. Bu dava ile ilgili de evrakları topluyoruz. Evrakları toplama aşamasından sonra müdahil olma konusunu değerlendireceğiz. Şu an değerlendirme aşamasında. Bildiğiniz gibi olay bugün gazetelerde geniş yer aldı. Bizde verileri toplamaya çalışıyoruz."

 


  • YAZAR
  • Editor