Boşanmak isteyen Simge Alay, uzaklaştırma kararına rağmen eşi tarafından öldürüldü
26.4.2016
İzmir'de 2 çocuk annesi 23 yaşındaki Simge Alay, şiddet gördüğü için boşanma davası açıp suç duyurusunda bulunduğu eşi tarafından evinin önünde öldürüldü.

 

İzmir’in Seferihisar İlçesi’nde, 2 çocuk annesi 23 yaşındaki Simge Alay, şiddet gördüğü için boşanma davası açıp suç duyurusunda bulunduğu eşi 46 yaşındaki Kadir Alay tarafından evinin önünde pompalı tüfekle öldürüldü.

Olay, dün saat 23.00 sıralarında, Payamlı Mahallesi 5001 Sokak’ta meydana geldi. Simge Alay evliliğinin ilk günlerinden itibaren şiddet görüyordu. Bu süreçte karnından bıçaklanan Simge Alay, korktuğu için şikayetçi olamadı.

 

İlerleyen günlerde şiddet görmeye devam eden genç kadın, dayanamayıp boşanma davası açtı ve eşi hakkında şikayette bulundu. Bunun üzerine mahkeme, Kadir Alay’a uzaklaştırma cezası verdi ve çeşitli suçlardan arandığı tespit edilince de tutuklandı. Evini ayıran Simge Alay’ın eşi Kadir Alay kısa süre önce hapis yattığı cezaevinden izinli çıktı. Bundan habersiz olan Simge Alay, evinin önünde Kadir Alay’ın pompalı tüfekle saldırısına uğradı. Kadir Alay, eşi Simge Alay'ı vurduktan sonra 35 TVF 91 plakalı otomobille kaçtı.

 

Silah sesleri üzerine sokağa çıkan genç kadının komşuları jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık görevlileri, vücuduna çok sayıda saçma isabet eden Simge Alay’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Jandarma katil zanlısının yakalanması için çalışma başlattı.

 

 Olay yerindeki incelemenin ardından Simge Alay’ın cansız bedeni, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Acı haberle büyük üzüntü yaşayan Simge Alay’ın ailesi, Kadir Alay’ın cezaevinden izinli olarak bırakılmasına da tepki gösterdi. Otopsinin ardından cenazesi ailesine teslim edilen Simge Alay’ın Seferihisar’da düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi.