Platformumuz Olcay'a destek için Muğla'da hastane önünde eylemdeydi
28.4.2016
Platformumuzun 13 ilden gelen temsilcileriyle, 27 Nisan'da Olcay’ın komada kaldığı hastanenin önünde desteğe gittik.

 

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak 27 Nisan'da , tacize uğradıktan sonra intihara mecbur bırakılan Olcay T. için Manisa’da hastane önünde eylemdeydik. 13 ilden gelen Platform Temsilcilerimiz ve öldürülen kadınların ailelerinin gerçekleştirdiği basın açıklamasında ‘’Diren Olcay, seninleyiz’’ denildi.

Manisa'da bulunan E.C.A. fabrikasında cinsel tacize direndiği için işten çıkarılan ve fabrika önünde taciz nöbetiyle direnen Zuhal Güneş de Muğla'ya gelerek Olcay'a destek verdi.

Olcay'ın annesi Emine amacının kendilerini susturmak olduğunu ama susmayacağını da belirterek:" Bu konu basına yansıdıktan sonra taciz eden öğrenciyle ilgili hiçbir şey yapılmadı aksine Olcay’a disiplin cezası verildi. Bundan sonraki süreçte dava açacağım ve bu davanın peşini bırakmayacağım’’ dedi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Manisa Temsilcimiz Semiha Hasgör eylemi değerlendirdi. Olcay’ın durumunun kritik olduğunu ve Olcay’ın annesinin kafasında soru işaretleri olduğunu, müdürün hangi yetkiyle kızıyla haberi olmadan görüşme yaptığını merak ettiğini söyledi. Olcay’ın müdürün odasında kendisini taciz eden öğrenci ve onun babasıyla 40 dakika yalnız kaldığını söyleyen Hasgör, kim bilir bu süreçte Olcay’a nasıl bir baskı uygulandı ki Olcay intihara mecbur kaldı, dedi. 
29.4.2016

Aile Bakanlığı memurunun, evinde taciz ettiği mülteci kardeşimize sahip çıkıyoruz