Kadın hareketi kazanacak: Zuhal Güneş kardeşimizin talebi üzerine Elginkan Vakfı'nda inceleme başlatılıyor
2.5.2016
Manisa'da Elginkan Vakfı'na bağlı Valfsel A.Ş.'de Genel Müdür Hüseyin Orhan tarafından uğradığı tacizi şikayet ettiği için işten atılan Zuhal Güneş'in Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne yaptığı inceleme talebine yanıt geldi. Vakıflar Genel Müdürlüğü, Elginkan Vakfı ile ilgili inceleme başlatıyor.
Zuhal Güneş, Manisa'da Elginkan vakfı'na bağlı E.C.A. firmasının bünyesindeki Valfsel A.Ş.'de çalışırken Genel Müdür Hüseyin Orhan tarafından uğradığı cinsel tacizi savcılığa şikayet ettiği için tüm hakları gasp edilerek işten atılmıştı. 
 
Zuhal Güneş, savcılığın yanı sıra Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne de Elginkan Vakfı hakkında inceleme yapılması için şikayette bulunmuştu.
 
Geçtiğimiz hafta Zuhal Güneş'in şikayetine yanıt geldi. Vakıflar Genel Müdürlüğü yazısında inceleme başlatılacağını bildirdi. Ayrıca, tacizi soruşturan savcının daha önce şikayetçi sıfatıyla dinlediği başka bir kadın da iş için başvurduğu Valfsel Genel Müdürü Hüseyin Orhan tarafından tacize uğradığı şeklinde ifadesini vermişti.
 
Zuhal Güneş, Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne savcılık tarafından alınan bu ifadeyi de göndererek, ikinci bir şikayetin daha olduğunu bildirecek ve incelemeyi buna göre yapmalarını isteyecek.
 
Cinsel taciz davasının açılması için fabrika önündeki eylemlere devam ediliyor.29.4.2016

Karabük'te Şerife Yıldız, eşi tarafından bıçaklanarak öldürüldü