Platform Türkiye Meclisi İstanbul'da toplanıyor
11.5.2016
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, 2016 Mayıs ayı başında yapılan seçimlerle, il il temsilcilerini ve yürütme kurullarını belirledi. Tüm illerin yürütme kurulları 15 Mayıs Pazar günü İstanbul'da toplanacak.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, 2016 Mayıs ayı başında yapılan seçimlerle İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir, Konya, Manisa, Samsun, Niğde, Isparta, Bursa, Bolu, Muğla, Bitlis, Tekirdağ, Tunceli, Balıkesir, Yalova, Amasya, Kocaeli, Antalya, Adana, Kayseri, Diyarbakır, Sinop, Karabük, Aydın, Erzincan, Sakarya, Kütahya, Denizli, Uşak, Siirt, Afyon il temsilcilerini ve yürütme kurullarını belirledi. 

33 ilde seçilen il temsilcileri ve yürütme üyeleri 15 Mayıs Pazar günü saat 12.00'da  İstanbul'a gelerek toplantı yapacak.

 Yaşam hakkımızı ve özgürlüklerimizi  kazanmak için çıktığımız bu yolda, her geçen gün güçlenerek devam eden bir mücadele veriyoruz. Dava takipleri, eylemler, toplantılar, paneller, seminerler gibi birçok farklı yoldan devam eden çalışmalarımız, platformumuzun gönüllü kadınlarıyla büyüyor. 

Ülkenin her yanındaki kadın kardeşlerimize sesleniyoruz; gelin birlikte yürüyelim. Kadın cinayetlerine, tacizlere, cinsel saldırılara, istismarlara karşı birlikte mücadele edelim.

Hiçbir kadın kardeşimiz asla yalnız yürümeyecek! 
12.5.2016

Antep'teki Nizip Mülteci Kampı'nda 30 çocuk cinsel istismara uğradı