Metro Turizm'de genç kadına cinsel şiddet uygulayan muavin serbest bırakıldı
25.5.2016
Metro Turizm firmasına ait bir otobüste görevli muavinin Üniversite öğrencisi C.D.’ye uyuduğu sırada cinsel şiddet uyguladığı öğrenildi.

Meclis Araştırma Komisyonu kadın ve çocuk haklarını hiçe sayan raporlar hazırlarken ülkenin dört bir yanından cinsel şiddet haberleri geliyor. Hükümet kadın düşmanı politikalarına devam ettikçe kadınlar artık otobüslerde bile rahat yolculuk edemeyecek duruma geliyor.

Hürriyetin haberine göre Metro Turizm firmasına ait bir otobüste görevli muavinin Üniversite öğrencisi C.D.’yi uyuduğu sırada yanında mastürbasyon yaparak taciz ettiği öğrenildi.

24 Mayıs tarihinde yaşandığı belirtilen cinsel şiddet, Ekşi Sözlük'te paylaşıldı. Cinsel şiddete uğrayan C.D.’nin arkadaşı Kerem G., saat 05:40 gibi yaşandığı belirtilen olayla ilgili "Arkadaşım o sırada uyuyor. Yanındaki koltuk boş. Ancak önde ve arkada oturan başka kişiler var. Otobüsün yarısı dolu. Kız arkadaşım uyuduğu esnada, yakınında oluşan bir sese uyanıyor. Kalktığı an, otobüs muavinini o halde görüyor. Kız arkadaşım o arada çığlık atıyor. Muavinin sıvısı, arkadaşımın yüzüne ve oturduğu koltuğa geliyor. Kız arkadaşımın bağırması ile ortalık karışıyor. O sırada, yine otobüste bulunan bir kadın avukat arkadaşıma yardım ediyor. Olay jandarmaya bildiriliyor" diye yazdı. 

“Yapmamıştır demiyorum”

Metro Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yıldırım, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “İnşallah böyle bir şey olmamıştır. Olay yargıya taşındı. Gerekli kriminal incelemeler yapılacak. Yapmamıştır demiyorum. Eğer böyle bir olay yaşanmışsa yargıda gereken cezayı verir biz de cezasını veririz. Milyonlarca insanı taşıyoruz. Şirket olarak olayı büyük bir ciddiyetle ele almış durumdayız. Otobüs şoförü arkadaşımınız da aktardıklarına göre ise, böyle bir olayın olmuş olması söz konusu değil” dedi.

“Olay doğru”

Odatv'ye konuşan Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Çiğdem Öztürk ise olayı doğrularken, muavin hakkında hukuki işlem başlatacaklarını söyledi.

Muavin serbest bırakıldı

Muavin G.'nin Eskihisar Jandarma Karakolu'ndaki ifadesinden sonra serbest bırakıldığı bildirildi.