Antalya'da kadın cinayeti: Kocası 48 yaşındaki kadını öldürdü
31.5.2016
Antalya’nın Aksu ilçesinde yaşayan 44 yaşındaki Hüseyin Butgül, karısı 48 yaşındaki Şerife Butgül’ü başına keserle vurarak öldürdü.
DHA’nın haberine göre çiftçilikle geçinen Hüseyin Butgül, sorunları nedeniyle 1 Şubat’ta evi terk etti, iki gün haber alınamadıktan sonra 3 Şubat’ta evine döndü. Eve döndükten sonra kadınla kavga eden koca, kadına keserle saldırdı.
 
‘Akli dengesi’ yerinde olmadığı iddia edilen Hüseyin Butgül hakkında, sevk edildiği Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden ‘cezai ehliyetinin tam olduğuna dair’ rapor verildi. Sanık, hakkında ömür boyu hapis cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşmasında da kendi kendine konuşup anlamsız hareketler yaparak cezadan kurtulmayı denemeyi sürdürdü. Suçlamaları kabul etmeyen sanık, mahkeme başkanına da “Hakim abla” diye hitap etti: “Eşimi öldürmedim. Ben 5-6 gün zeytinlikteki evde kaldım. Sonra jandarmalar geldi. Beni tartakladı. Bana çok işkence çektirdiler. Benim beynim akıyor. Sıcakta duramıyorum.” Butgül, kendisinin olay sırasında yatağında olduğunu iddia etti.
 
Hüseyin Butgül’ün annesi Eşe Butgül de oğlunun akıl hastası olduğunu, olaydan bir hafta önce kendini astığını ve karısı tarafından kurtarıldığını öne sürdü.
 
Savcı ise sanığa olaydan önce ‘ruh sağlığının bozuk olduğuna ilişkin’ rapor verildiğini, duruşmalardaki hal ve tavırlarının da bunu doğruladığını söyledi. Savcı sanığın ceza ehliyetinin olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na sevkini talep etti. Sanığın cezai ehliyetinin olup olmadığının tespiti için yeniden rapor alınmasına karar verildi.31.5.2016

4 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmen: "Kötü bir niyetim yoktu"

31.5.2016

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımında ilginç sorular yöneltti