Marmaris'te eski eşi tarafından öldürülen Damla Kozak'ın ailesinin yanındayız
24.6.2016
Muğla’nın Marmaris ilçesinde, eski karısı Damla Kozak ve kocasını öldüren cinayet zanlısı Alaattin Ölmez, yakalandı. Platformumuz Damla Kozak'ın ailesinin ziyaret etti.

 

Marmaris'e bağlı Hisarönü Mahallesi'nde yaşayan Alaattin Ölmez (47), geçtiğimiz Pazar günü çocuklarını görmeye gelen boşandığı karısı Damla Kozak'ı (39) yeni evlendiği kocası Talip Kozak ile birlikte evine yakın ormanlık alanda pompalı tüfekle öldürüp kaçmıştı. Olayın ardından jandarma, cinayet zanlısını yakalamak için bölgede geniş çaplı arama çalışması başlattı. İzini kaybettirmeyi başaran Alaattin Ölmez, bugün Hisarönü Mahallesi İnbükü mevkiinde gizlendiği ormanlık alanda yakalanarak gözaltına alındı.

Platformumuz Damla Kozak'ın ailesiyle görüşerek Damla kardeşimizin yaşadıkları hakkında konuştu. Damla'nın ailesi, adalet arayışında platformumuzla birlikte yürüyecek : 

Damla 15 yaşında kaçarak evlendi. Yıllarca şiddet gördü. Defalarca darp raporları aldı , uzaklaştırma kararı çıkarttı ve daha sonra koruma talep ederek koruma aldı. Ama daha sonra çocukları sebebiyle mecburen önce korumayı, sonrada uzaklaştirma kararını kaldırdı. 
Şu an çocukları hala zanlı Alaattin Ölmez'in  ailesinde. Evde zanlının ilk evliliginden olan 2 çocugu daha var. Zanlının ilk çocuğu erkek; evli ve onunda cocugu var. Böyle bir yerde 11 kişi  yaşıyor.

Damla kardeşimizin katil zanlısı onu öldürmeden önce sosyal paylaşım sitesinde; "Öyle bir şey yapacağım ki 81 il duyacak" şeklinde bir paylaşım yaparak, olayı planladığının sinyallerini vermiş.

Damla kardeşimizin  ailesine bu sureçte, yeni evlendigi ve yine Alaattin Ölmez'in öldürdüğü eşinin ailesi de destek veriyor. 
 
Damla kardeşimizn ailesi yalnız değildir; davanın takipçisi olacağız !23.6.2016

Kadın Emeği Komitesi, Kadınları Emeğine Sahip Çıkmaya Çağırıyor