Yalova'da 12 yaşındaki kız çocuğu kuzeni tarafından istismara uğrayıp öldürüldü
25.6.2016
Yalova'da evde babası tarafından ölü bulunan 12 yaşındaki küçük kızın, kuzeni tarafından cinsel istismara uğradıktan sonra bıçaklanarak öldürüldüğü ortaya çıktı

 

Alınan bilgiye göre, Seyrantepe Mahallesi ikamet eden G.E.'nin (12) annesi sabah işe giderken, babası da Yalova Devlet Hastanesi'ne gitti. Baba Arif E., saat 09.30 sıralarında eve döndüğünde kızını koltuğun arkasında ölü buldu. 700. Yıl Osmangazi Ortaokulu 6'ncı sınıf öğrencisi G.E.'nin göğüs bölgesinden bıçaklandığı öğrenildi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri ve savcının incelemesinin ardından G.E.'nin cesedi incelenmek üzere Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Yalova'da olaydan sonra üzerini değiştirerek taziye evine dönen zanlı, kaçmayı planladığı sırada jandarma tarafından gözaltına alındı. Zanlı adliyeye sevk edildiği sırada linç edilmek istendi.

Jandarmadaki sorgusunda suçunu itiraf ettiği belirtilen E.A., "Gizem'e bağırmaması için ağzını kapatarak tecavüz ettim. Gizem daha sonra bana, 'Seni babama söyleyeceğim' deyince onu bıçakladım. Üzerim kan olmuştu. Eve gidip kıyafetlerimi değiştirdikten sonra hiçbir şey olmamış gibi cenaze evine geldim. Dikkat çekmemek için ağladım. Fakat yakalandım" dediği ileri sürüldü.

Sorgulamasının ardından geniş güvenlik önlemleri altında elleri arkadan kelepçelenerek adliyeye çıkartılan E.A. tutuklanırken, 700. Yıl Osmangazi Ortaokulu 6'ıncı sınıf öğrencisi Gizem Ekici'nin cenazesinin ise dün ikindiden sonra ailesi tarafından Kazimiye Köyü'nde toprağa verildi.