Üç farklı ilde kadınlar ölümle yüz yüze kaldı
9.4.2013
Bugün üç farklı ilde 3 kadın yaralandı. Antalya ve Kayseri'de boşandıkları eşleri, Kayseri'de ise eşi tarafından öldürülmeye çalışılan kadınların tedavileri sürüyor.

Antalya'da boşandığı eşi tarafından vuruldu

 
Olay, bugün saat 08.45 sıralarında Antalya merkez Döşemealtı İlçesi Yeşilbayır Mahallesi’nde meydana geldi. Yeniköy İlköğretim Okulu’nda öğretmen olan Asuman İnce, 4 yaşındaki kızını Yeşilbayır’daki özel anaokuluna bırakmak üzere kreşin önüne geldi. Kreşin önüne gelen boşandığı eşi Bülent Altıparmak, tartıştığı Asuman İnce’yi tartaklayıp bir süre sürükledi, ardından tabancasını çekerek peş peşe ateş etti. Bülent Altıparmak, eşini vurduktan sonra otomobille olay yerinden kaçtı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Asuman İnce, olay yerine gelen ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü. Ağır yaralanan ve  hayati tehlikesi bulunduğu öğrenilen Asuman İnce ameliyata alındı. Polis, Bucak’taki akrabalarını telefonla arayarak vedalaştığı belirtilen Bülent Altıparmak’ı yakalamak için arama çalışmalarına başladı.
 

Kayseride karısını sırtından bıçakladı
 
Cumhuriyet Mahallesi’de bulunan tarihi Kayseri Kalesi içinde 42 yaşındaki E.E. ile eşi 39 yaşındaki N.E. arasında ekonomik sebehlerden dolayı tartışma çıktığı öğrenildi. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonrasında E.E.’nin, eşi N.E.’yi sırtından bıçaklayarak yaraladığı bildirildi. Olay yerine çağrılan ambulans ile Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan N.E.’nin sağlık durumunun iyi olduğu, olay sonrasında yapılan çalışma ile E.E.’nin de yakalanarak gözaltına alındığı kaydedildi. Yetkililer, olayla ilgili olarak soruşturmanın başlatıldığını bildirdi.
 
 
Adliyede eski eşini bıçakladı
 
Olay, saat 14.30 sıralarında Gaziantep Adliye Sarayı'nda meydana geldi. Şükriye Güngör ile boşandıktan sonra çocukları ile yaşayan Mustafa Seyrek, bir süre önce şiddet uyguladığı iddiasıyla 18 yaşındaki kızı Sıdıka tarafından polise şikayet edildi. Şikayetin ardından baba Mustafa Seyrek hakkında dava açılırken, Sıdıka Seyrek ise annesinin yanında yaşamaya başladı. Mustafa Seyrek, kızını dövdüğü gerekçesiyle hakkında açılan davanın ilk duruşması için öğleden sonra adliyeye gitti. 13'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek duruşma için adliyenin 3'üncü katına çıkan Mustafa Seyrek, koridorda kızı ve eski eşi Şükriye Güngör ile karşılaştı. Adliye koridorunda çıkan tartışma sırasında öfkelenen Mustafa Seyrek, üzerinde bulunan bıçakla eski eşine saldırdı. 4 yerinden bıçaklanan kadın kanlar içerisinde yere yığılırken, adliyede görevli polisler saldırgan kocayı etkisiz hale getirerek gözaltına aldı. Şükriye Güngör, polislerin çağırdığı ambulansla 25 Aralık Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Şükriye Güngör'ün hayati tehlikesinin bulunduğu bildirilirken, eski eşini yaralayan Seyrek'in ise sorgulanmasına başlandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.