Platform Fethiye Gökçen'in ailesinin yanında
17.4.2013
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Manisa'da kocası Ali Gökçen tarafından öldürülen Fethiye Gökçen'in ailesini ziyaret ederek başsağlığı diledi ve ailenin asla yalnız olmadığını söyledi.

Manisa’da ayrı yaşadığı ve boşanmak istediği kocası Ali Gökçen tarafından sokak ortasında 11 yerinden bıçaklanan Fethiye Gökçen, kaldırıldığı hastanede 12 Nisan 2013 günü yaşamını yitirmişti. Daha önce de defalarca kez şiddete uğrayan ve polise giden, korunmak isteyen Fethiye Gökçen’in öldürülmemesi için polis üzerine düşeni yapmadı.

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu dün Manisa’nın Akhisar İlçesi Zeytinliova Köyü’nde yaşayan Fethiye’nin ailesini ziyaret etti. Manisa ve İzmir’den gelen Platform üyeleri, Fethiye’nin ailesinin asla yalnız olmadığını vurgulayarak, davayı da takip edeceklerini belirttiler. Fethiye’nin annesi Azime Tarhan Platform’a teşekkür ederek, “Benim içim yanıyor. Çocuğumu bıçaklarken orada arabanın içerisinde 4-5 tane sivil polis bekliyormuş. Etrafta insanlar varmış. Seyretmişler, hiçbir şey yapmamışlar. Kurtarmamışlar. Daha önce de gözleri morarana kadar dövdüğünde polise gitmişti. Polis korumadı. Bunu yapanlar inşallah en ağır cezayı alsınlar” dedi.

 

Fethiye’nin ailesi ile mücadelesini birleştiren Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, davanın takipçisi olacakları gibi, görevini yapmayan kamu görevlilerinden de hesap soracaklarını duyurdu.