Platform 1 Mayıs'a çağrı için İzmir'de stant açtı
23.4.2013
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu 1 Mayıs hazırlıklarına devam ediyor. Platform, İzmir'de Kitap Fuarı önünde açtığı stantta kadınları 1 Mayıs'ta hep birlikte olmaya davet etti.

1 Mayıs’a günler kala, bulunduğu illerde hazırlık çalışmalarını sürdüren Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, İzmir’de 23 Nisan günü kitap fuarı önünde stant açarak herkesi 1 Mayıs’ta birlikte yürümeye davet etti. “Kadın Kardeşlerimiz Öldürülmesin Diye Devlet Göreve” sloganı ile 1 Mayıs’ta İstanbul’da olacaklarını duyuran Platform, standa ilgi gösterenleri kadınların öldürülmediği bir ülke için birlikte mücadeleye çağırdı. Türkiye’de kadınların canı pahasına kendi hayatlarını seçme mücadelesi verdiğini belirten Platform, kadınları etkin bir biçimde koruyacak yasaların uygulanması ve kadın cinayetlerine caydırıcı cezaların verilmesi gerekliliğinin altını çizdi.

 

Standa başvuranların Platform’un çalışmalarına katılmak için iletişim bilgileri alındı, ayrıca 1 Mayıs hakkında bilgi edinmek için hazırlanan bildiriler dağıtıldı. Aynı zamanda Platform’un 1 Mayıs çalışmalarına katkı için bağış yapılabileceği bilgisi de paylaşıldı.

 

Platform İzmir’de 7’den 70’e çok sayıda kadının ilgi gösterdiği stant çalışmalarına 1 Mayıs’a kadar farklı günlerde de devam edeceğini duyurdu.