Platform Londra'da panele katılacak
28.4.2013
CHP İngiltere Derneği tarafından, "Türkiye'de Kadın Olmak ve Kadına Şiddet" paneli düzenlenecek. Panele, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu da davet edilirken Platformun Genel Temsilcisi Gülsüm Kav konuşmacı olarak panele katılacak.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun, kadın cinayetlerini durdurmak için öldürülen kadınların aileleriyle yürüttüğü mücadele büyüyerek sürüyor. Türkiye'nin dört bir yanından destek alan ve kadın cinayeti davalarında kazanımlarla ilerleyen Platform, sesini dünyaya da duyuruyor.

 

CHP İngiltere Derneği tarafından düzenlenen panele davet edilen Platform, kadın cinayetleri gerçeklerini ve kadın cinayetlerinin durdurulması için neler yapılacağını anlatacak.

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, CHP İstanbul milletvekili Melda Onur ve Umut Vakfı’ndan Dr. Ayhan Akcan panele konuşmacı olarak katılacaklar.

 

Panel, Londra’nın Edmonton bölgesindeki Kervan Banqueting Suite’de 29 Nisan Pazartesi akşamı saat 19:00’da gerçekleşecek.