Genç kadını kuzeni öldürdü
3.5.2013
15 yaşındaki kadın, amcasının oğlu tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Kısa süre önce kocasından boşanarak annesi Songül A.'nın Nusratiye Mahallesi'ndeki evine yerleşen 15 yaşındaki Gülistan A., bugün kendisini ziyarete gelen amcasının oğlu Soner A.'nın silahlı saldırısına uğradı.

Yuvam Apartmanı'nın ikinci katında meydana gelen olayda, amcasının kızını ziyaret eden Soner A., bir süre sohbet ettikten sonra evden ayrıldığı sırada, kendisini uğurlamak için kapıya çıkan Gülistan A.'ya 2 el ateş açtı. Kurşunlardan biri göğsüne isabet eden Gülistan A. ağır yaralanırken, şüpheli şahıs kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık görevlileri yaralı kadına uzun süre kalp masajı yaptı. Gülistan A., daha sonra kaldırıldığı Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Şüpheli Soner A. ise, olaydan kısa süre sonra suç aleti tabanca ile birlikte Mersin Otogarı civarında polis tarafından yakalandı. Cinayetin namus meselesi yüzünden işlendiği ileri sürülürken, ölen kadının ise 3 aylık hamile olduğu iddia edildi.

 

Gülistan 3 aylık hamileydi

Mersin'de dini nikahlı kocasından ayrıldıktan sonra annesinin evinde amcasının oğlu tarafından tabanca ile vurularak öldürülen 15 yaşındaki Gülistan A.'nın, 3 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.


Nusratiye Mahallesi Yuvam Apartmanı'nda meydana gelen olayın ardından ağır yaralı olarak kaldırıldığı Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde hayatını kaybeden Gülistan A.'nın, otopsisi yapıldı. Yapılan otopsi sonrası ölen kadının 3-3,5 aylık hamile olduğu anlaşıldı.

Olayın ardından gözaltına alınan şüpheli Soner A.'nın sorgusunun ise Emniyet Müdürlüğü'nde sürdüğü bildirildi.