Suna Maviş'e yılın annesi ödülü
8.5.2013
İzmir'de Türk Anneler Derneği tarafından düzenlenen Yılın Anneleri töreninde, öldürülen kadın kardeşimiz Ferdane Çöl'ün annesi Suna Maviş de ödül aldı.

Açılış konuşmasını Konak Belediyesi Başkanı Hakan Tartan'ın yaptığı törende Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu da yer aldı, daha sonra TAD Başkanı Ayşegül Maral söz aldı. Maral'ın sözünden sonra seçilen 4 anneye yılın annesi ödülü verildi.

Ödülü alan anneler kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Söz alan Suna Maviş ise Başbakan'ın Cumhurbaşkanının sürekli 3 çocuk istediklerini, şimdi ise kızının 4 çocuğunun annesiz kaldığını belirtti. Daha kadınlaraı koyuyamayan devletin geri de kalan çocuklara nasıl bakacağının belli olmadığının altını çizen Maviş, ödül törenine gelmeden önce öldürülen Pınar Ünlüer'in davasına katıldığını, başka kadınlar öldürülmesin diye mücadelesini sürdürdüğünü belirtti.

Annelerin konuşmasından sonra Tiyatro Sanatçısı "Popüler Kültür ve Kadın" başlıklı bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşinin ardından TAD üyeleri tarafından hazırlanan sığınma evlerini anlatan bir skeç gerçekleştirildi. Skeç gösterisinin ardından tören sonlandırıldı.Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu