Adapazarı'nda bir kadını yaktılar
14.5.2013
2 çocuk annesi Aslı Can sokak ortasında üzerine benzin dökülüp yakılarak öldürüldü.

Adapazarı'nda 2 çocuk annesi 25 yaşındaki Aslı Can, dün gece Adapazarı şehir merkezinde evine giderken, cadde ortasına üzerine benzin dökülerek yakıldı. Alev topuna dönen kadın, yangın söndürücü ile müdahele edilerek söndürüldü. Hastaneye kaldırılan ve daha sonra İstanbul'a sevk edilen kadını, üvey amcası Tayfun B.'nin yaktığı öne sürüldü.


Olay dün saat 23.3O sıralarında Adapazarı Yahyalar Mahallesi Hasırcılar mevkisinde meydana geldi. Bir süre önce eşinden boşandığı belirtilen Aslı Can, yürüyerek evine giderken, cadde ortasında tartıştığı üvey amcası tarafından üzerine benzin dökülerek ateşe verildi.

Çevre esnafının ifadesine göre ateş topuna dönen ve caddede çığlık atarak koşan kadını, bir esnaf işyerindeki yangın söndürücü ile müdahele ederek söndürdü.


İstanbul'a sevk edildi

Olay yerine gelen 112 ambulansı ile Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan genç kadın, acil servise alınırken sedyede acılar içerinde kıvrandı. Eli yüzü ve vücudunun üst kısmı yanan genç kadın, ilk müdahalesi yapıldıktan sonra İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

 

Ağır yaralanan kadının hayati tehlikesi sürüyor.


Zanlı yakalandı

Polis olay yerinde yaptığı araştırmada pet şişe içerisinde benzin bulurken, olayı gerçekleştirdiği öne sürülen genç kadının üvey amcası 37 yaşındaki Tayfun B. olaydan birkaç sonra yakalandı.

 

Yeğenini yaktığını itiraf eden Tayfun B.'nin gözaltı süreci devam ediyor.