Başını taşla ezip otoyola bıraktı
20.5.2013
İzmir'in Buca ilçesindeki ormanlık alanda, bir çocuk annesi Sibel Özkişi başı ezilmiş ve boğazı kesilerek öldürülmüş halde bulundu. Sibel Özkişi'nin (36) başını ezip boğazını bıçakla keserek öldüren Hasan C., Denizli'de bir barda eğlenirken yakalandı. "Pişmanım" diyen zanlının İzmir'e getirileceği belirtildi.

 

Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma, cesedin Denizli'de kargoculuk yapan H.C. tarafından kiralanan bir otomobilden atıldığını belirledi. Yapılan incelemede, genç kadının katiliyle dakikalarca boğuştuğu da ortaya çıktı.

Olay, sabah saatlerinde Yıldızlar mevkisinde meydana geldi. Pazarcılık yaptığı öğrenilen bir vatandaş, "20" plakalı bir otomobilden bir kadının atıldığını gördü. Atan kişinin kaçtığını gören şahıs, jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine yolları kesen ekipler, aramalara rağmen otomobili bulamadı. 

 

10'a yakın bıçak darbesi

Cesedin olduğu yere giden jandarma ekipleri, 30 yaşlarında ve üzerinde kıyafetleri bulunan, başı ezilmiş ve boğazı bıçakla kesilip öldürülmüş bir kadın cesedi buldu. Çantası ve cep telefonunu da bulamayan ekipler, boynunda "Sibel" yazılı altın kolye olduğunu gördü. Öldürülen kadının vücudunda, 10'a yakın bıçak darbesi tespit edildi. İncelemede cesedin, Karabağlar ilçesinde oturan 36 yaşındaki Sibel Özkişi'ye ait olduğu belirlendi.

Şiddet gördüğü için şikayetçi olmuş

Bir yıl önce Denizli'den taşındığı, H.C. ile zaman zaman aynı evde kaldığı, iki ay önce de ondan  şiddet gördüğü için karakola gidip şikayetçi olduğu öğrenildi.

Ceset otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken jandarma ekipleri, Denizli'den söz konusu arabayı kiralayan zanlı H.C.'yi bulmak için çalışma başladı. 

Barda eğlenirken yakalandı


Cesedin atıldığı otomobilin nakliyecilik yapan katil zanlısı Hasan C tarafından kiralandığını ve Sibel Özkişi'nin de Hasan C ile beraber yaşadığını tespit etti. Zanlının Denizli'de olduğunun belirlenmesi üzerine İzmir'de özel ekip kurularak Denizli'ye gönderildi. Jandarma, 20 ASL 93 plakalı otomobili bir araziye terk edilmiş olarak buldu. Hasan C'nin bir barda eğlendiğini belirleyen ekipler operasyon düzenledi. Jandarmaya teslim olan ve 'Pişmanım' dediği öğrenilen Hasan C'nin İzmir'e getirileceği öğrenildi.

 


  • YAZAR
  • Editor