Cinayet 5 yıl sonra ortaya çıktı
22.5.2013
Mersin'de 2008 yılında kaybolan ve aranan Diba Sürer'in (46), eşi Efkan Sürer (52) tarafından sopayla dövülerek öldürüldüğü ortaya çıktı.

 Mersin İl Sağlık Müdürlüğü'nde hemşire olarak görev yapan 2 çocuk annesi Diba Sürer, 27 Aralık 2008'de ortadan kayboldu. Coğrafya öğretmeni olan eşi Efkan Sürer de eşinin evden ayrıldığını ve bir daha geri dönmediğini belirterek kayıp dilekçesi verdi. Cinayet Büro Amirliği ekiplerince Diba Sürer'in öldürülme ihtimali üzerine incelemeler yapıldı. Polis, Efkan Sürer'in 5 yıllık telefon kayıtlarını inceleyip, o dönemdeki bilgisayar ve kamera kayıtlarını çıkarttı. İncelemeler sonucunda, İstanbul Pendik Anadolu Lisesi'nde coğrafya öğretmeni olarak görev yapan Efkan Sürer, katil zanlısı olarak gözaltına alındı.

 
Öldürüp dere kenarına attı
 

Getirildiği Mersin Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan öğretmen Efkan Sürer, 5 yıldır kayıp olarak aranan hemşire eşi Diba Sürer'i aralarındaki şiddetli geçimsizlik nedeniyle sopayla döverek öldürdüğünü itiraf etti. İfadesinde, eşinin kendisini aldattığından şüphelendiğini, bu yüzden çıkan tartışma sonucu başına sopayla vurarak öldürdüğünü öne süren Efkan Sürer, cesedi ise aracının bagajına koyup Tarsus İlçesi yakınlarında bir dere kenarına attığını söyledi. Ancak polis ekipleri, şüpheli eşin gösterdiği yerlerde yaptığı aramalarda Diba Sürer'in cesedine ulaşamadı. Bölgede arama çalışması sürerken, katil şüphelisi Efkan Sürer, ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.