Şeyda Gökçe yalnız değil
29.5.2013
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, İzmir Limontepe'de kocası Mustafa Gökçe tarafından kaynar su ile yakılan, boğulmaya çalışan ve darp edilen Şeyda Gökçe'yi yalnız bırakmadı.

Geçtiğimiz hafta İzmir Limontepe’de Şeyda Gökçe kocası Mustafa Gökçe’nin saldırısına uğradı. Gece uyurken içeri bir kova kaynar su ile giren Mustafa Gökçe’yi fark eden Şeyda Gökçe’nin yalvarmalarına rağmen Mustafa Gökçe kaynar suyu Şeyda’nın başından aşağı döktü. Şeyda’yı yakan Mustafa Gökçe bununla da yetinmeyerek kadını boğmaya kalktı, yumruklarla saldırdı. Şeyda Gökçe’nin “Söz veriyorum, şikayetçi olmayacağım” sözleri üzerine hastaneye kaldırdı. Bozyaka Hasatanesi’nde tedavi altına alınan Şeyda Gökçe halen yoğun bakımda.

 

Şeyda Gökçe kocası Mustafa Gökçe’den şiddet gördüğü için daha önce de şikayetçi olmuştu. Açılan davada Mustafa Gökçe’ye verilen ceza 5 yıl ertelenmişti.

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Şeyda Gökçe’yi yalnız bırakmayarak, kaldığı hastaneye ziyarette bulundu. Şeyda Gökçe’nin annesi Mürüvet Kaplan, kendisini yalnız bırakmayanlara teşekkür ederek, “Ben ne gerekiyorsa yapacağım, peşini bırakmayacağım” şeklinde konuştu. “Kadın kardeşlerimize sahip çıkıyoruz” diyen kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Şeyda Gökçe’nin de yanında olduklarını duyurdu.