Ablasının başını keserek öldürdü
30.5.2013
Denizli'de, 21 yaşındaki Mustafa Özaşkın, eşini aldattığı gerekçesiyle 22 yaşındaki ablasını, başını keserek öldürdü.

Olay, dün saat 22.30 sıralarında, Denizli'de Atalar Mahallesi 1335 Sokak 3 numaralı apartmanın zemin katında meydana geldi. 

Bir otelde garson olan Mustafa Özaşkın, bir çocuk annesi ablası Nazmiye Sönmez'in evine gitti. Eniştesini aldattığını öne sürerek ablasıyla tartışan Mustafa Özaşkın, ilk önce Nazmiye Sönmez'i boğmaya çalıştı. Ardından mutfaktan ekmek bıçağını alan Mustafa Özaşkın, Nazmiye Sönmez'in başını keserek gövdesinden ayırdı. 

Mustafa Özaşkın, daha sonra berber olan eniştesi İrfan Sönmez'in eve gelmesini bekledi. Geldiği evinde eşinin cesedini görüp dehşete kapılan Sönmez durumu, polise bildirdi. İhbar üzerine gelen polis ekipleri Özaşkın'ı gözaltına alırken, incelemelerde bulunuldu. 

Yapılan incelemenin ardından Nazmiye Sönmez'in cesedi otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. 

Emniyet Müdürlüğü'nden önce sağlık kontrolü için hastaneye getirilen Mustafa Özaşkın rahat tavırları ile dikkat çekti. İrfan Sönmez de ifadesi alınmak üzere Cinayet Büro Amirliği'ne götürülürken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.