Uzaklaştırma cezasına rağmen öldürüldü
20.7.2013
Adana'da evden uzaklaştırma kararı bulunan Yakup Yılmaz, eşi Songül Yılmaz'ı silahla vurarak kaçtı. 27 yaşındaki kadın hayatını kaybetti.

Adana'da Yakup Yılmaz, 3 çocuk annesi eşi 27 yaşındaki Songül Yılmaz'ı öldürdü; eşinin ilişki yaşadığını iddia ettiği komşusu 36 yaşındaki Çetin Altun'u da ağır yaraladı. Aranan Yakup Yılmaz hakkında, eşine şiddet uyguladığı için evden uzaklaştırma kararı bulunduğu öğrenildi.

Olay sabah saatlerinde merkez Seyhan İlçesi'nin Dumlupınar Mahallesi 38097 sokakta meydana geldi. İddiaya göre, psikolojik rahatsızlığı nedeniyle Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gören Yakup Yılmaz, eşine, anne ve babasına şiddet uygulamaya başladı. Eşinin şikayetçi olması üzerine mahkeme Yılmaz'a evden uzaklaştırma cezası verdi. Yaklaşık 3 yıl önce kısmi felç geçirip, daha sonra iyileşen Yakup Yılmaz, eşinin aynı mahallede oturan 2 çocuk babası Çetin Altun ile ilişki yaşadığını iddia etti.

 
Eşi ile sevgilisi olduğunu ileri sürdüğü Altun'u birlikte yakalamak için plan yapan Yılmaz, saat 07.30'da mahalleye geldi. Yılmaz, Çetin Altun'u tabancayla boynundan vurdu.
 
Çetin Altun'u vurduktan sonra eve giden Yakup Yılmaz, Songül Yılmaz'ın başına tek el ateş ederek vurdu. Yakup Yılmaz, evdeki çocuklarını da üst katta oturan annesine teslim ettikten sonra olay yerinden kaçtı.

Hayati tehlikesi bulunan Çetin Altun, ameliyata alındı. Songül Yılmaz ise olay yerinde hayatını kaybetti.

Katil henüz yakalanmadı.