Kadınlar TRT önünde ''Bu pisliği temizle'' dedi
27.7.2013
TRT'de yayınlanan bir programda hamile kadınların dışarıda dolaşmasının terbiyesizlik olduğunu söyleyen Ömer Tuğrul İnançer'e kadınların tepkileri devam ediyor. Bugün (27 Temmuz) kadınlar TRT'ye "Bu pisliği temizle" demek için 18.00'da İstanbul'daki TRT binası önüne süpürge bıraktı.

Ömer Tuğrul İnançer'in açıklamalarına karşı TRT binası önünde toplanan Kadınlar Çetesi ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Plaformu'ndan kadınlar, medyanın ve TRT’nin kendilerine hakaret ettiğini vurguladı.

İllerde yaptıkları eylemler ve açıklamalarla TRT’ye ve Ömer Tuğrul İnançer’e tepkiler yağdırmaya devam eden kadınlar, ‘’TRT kadınlardan özür dile’’ seklinde sloganlar attı.  

Binanın önüne süpürge bırakıldı


Daha sonra kadınlar, TRT'nin bizim açımızdan haber değeri yoktur dedi ve temsili olarak binanın önüne süpürge bıraktı.  

100’e yakın polisin de TRT binasının önünde beklediği eylemde ‘Faşizme karşı omuz omuza ve bu daha başlangıç mücadeleye devam’ sloganları atılmaya devam edildi.  

Eylemden sonra kadınlar Galatasaray Lisesi'ne doğru yürüyüş gerçekleştirdi. Polisin Odakule’de kadınların önünü keserek yürüyüşe karşı çıkmasının üzerine kadılar, foruma katılmak için Gezi Parkı’na geçtiler. 


  • YAZAR
  • Editor