8 uzman çavuş TSK'dan atıldı
30.7.2013
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin Bingöl'de 16 yaşındaki E.A.'ya yönelik cinsel istismarda bulundukları için haklarında soruşturma başlatılan 8 uzman çavuşun TSK ile ilişkilerinin kesildiğini bildirdi.

Bingöl'de 16 yaşındaki lise öğrencisi E.A.'ya 8 uzman çavuş tarafından cinsel istismar ve tecavüz saldırısında bulunulmuştu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı davaya müdahil olmuş, E.A. adalet için ise ülkenin dört bir yanında eylemler yapılmıştı.

Bunların sonucunda ise 16 yaşındaki E.A'ya cinsel istismarda bulundukları için soruşturulan 8 uzman çavuşla ilgili Fatma Şahin sosyal paylaşım sitesi Twitter'deki hesabından konuyla ilgili şunları söyledi:

"Bir konuda aldığım haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bingöl'de 8 uzman çavuş'un bir kız çocuğuna tecavüz olayını biliyorsunuz. Bakanlık olarak davaya müdahil olup, tutuksuz yargılama kararına itiraz etmiş ve kaldırılmasını sağlamıştık.Davayı takip ediyorduk. Yargılama halen sürüyor. Devletimiz de kararlı tavrını sürdürüyor. Şu anda Jandarma Komutanlığı bu 8 kişinin işlerine son vermiş durumda."