İzmir'de hamileyken bıçaklanarak öldürüldü
15.8.2013
İzmir'in Mordoğan İlçesi'nde Yasemin Yüksel'in cesedi boş bir arsada bulundu. Bir çocuk annesi ve hamile Yasemin Yüksel'in (22) eşi Ş.Y. (25) tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

İzmir'in Karaburun'a bağlı Mordoğan ilçesinde, karnındaki bebeği ile can veren Yasemin Yüksel'in cesedi, kiralık otomobilde bulunan GPS takibiyle bulundu.

Yapılan araştırmada, Yasemin Yüksel'in eşi Ş.Y. tarafından 1 hafta önce darp edildiği ve genç kadının boşanma kararı vererek ailesinin Gümüşpala'daki evine gittiği öğrenildi. Boşanmayı kabul ettiğini ileri süren Ş.Y'nin, konuşmak istediğini söyleyerek, 35 KA 5067 plakalı araçla beraberindeki eşiyle Gümüşpala'dan ayrıldığı bildirildi. Ş.Y. dağlık bir bölgede Yasemin Yüksel'i bıçaklayarak öldürdü.

Aracın GPS sinyallerini inceleyen polis, Karaburun mevkiinde aracın iki kez durduğunu ve son beklediği noktanın dağlık bir alan olduğunu tespit etti. Bölgede yapılan incelemede bir çocuk annesi ve hamile olan Yasemin Yüksel'in cesedine ulaşıldı. Savcının incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu'na getirilen ceset üzerinde ilk yapılan incelemede bıçakla öldürüldüğü belirlendi.

Olayın meydana geldiği bölgede araştırma yapan jandarma ekipleri, katil zanlısı koca Ş.Y.'nin kaçtığı 35 KA 5067 plakalı otomobili Urla yakınlarında terk edilmiş olarak buldu.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.
 
12.8.2013

73 yaşında eşi tarafından başından vurularak öldürüldü