Ferdane Çöl Davası'nın 7. duruşması yarın
15.8.2013
11 Ekim 2011'de koruma altındayken öldrülen Ferdane Çöl'ün davasının 7. duruşması yarın saat 14.00'da İzmir Bayraklı Adliyesi'nde görülecek.

6. duruşması geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleşen dava, Adli Tıp'tan katil Sedat Çöl'ün akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair rapor alınması için 15 Ağustos'a ertelenmişti. Adli Tıp'dan gelecek bu raporun davanın seyrine karar vereceği öngörülüyor.

Davanın 7. duruşması 15 Ağustos 2013  Perşembe günü İzmir Bayraklı Adliyesi'nde gerçekleşecek. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav'ın da katılacağı duruşma 14.00'da başlayacak.

Davayı takip eden Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ise saat 13.00'da İzmir Bayraklı Adliyesi C Blok önünde öldürülen kadınların aileleri ile birlikte basın açıklaması yapacağını duyurdu.

Platform aynı gün saat 18.30'da Elektrik Müdendisleri Odası İzmir Şubesi'nde Platform Genel Temsilcisi Gülsüm Kav'ın da katılacağı bir toplantı yapacak.

Ferdane Çöl kimdir ?

11 Ekim 2011 tarihinde kocası Sedat Çöl tarafından öldürülen Ferdane Çöl, öldürülmeden önce 100'den fazla kez karakola koruma talebiyle başvurmuştu. Polislerin "Ölsen de kurtulsak" şeklinde cevap vermesiyle gündeme gelen cinayetin ardından bu umursamaz tavrı gösteren memurlar terfi etmeme cezası almıştı. Sedat Çöl'ün adam öldürmekten yargılandığı dava ise devam ediyor.