Büyükçekmece'de boğazı kesilerek katledildi
15.8.2013
Büyükçekmece'de küçük bir kız çocuğunu bıçakla yaralayıp ertesi gün hırsızlık amacıyla girdiği evde yaşlı kadını bıçakla öldüren zanlı yakalandı.

Büyükçekmece’de iki gün önce meydana gelen olayda saat 19.30 sıralarında evinden dondurma almak için dışarı çıkan 13 yaşındaki Z.D. yol ortasında bir kişinin saldırısına uğramıştı. Saldırganküçük çocuğu göğüs bölgesinde 5 yerinden bıçakladıktan sonra kaçmıştı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Z.D. tedavi altına alınmıştı.

Polis bu olayla ilgili soruşturmaya başlarken eşkali tespit edilen zanlı her yerde aranıyordu. Önleyici Hizmetler Büro Amirliğine bağlı ekipler dün saat 06.30 sıralarında Büyükçekmece, Aydınlar Mahallesi’nde küçük çocuğu yaralayan kişinin eşkaline uyan bir kişinin yolda yürüdüğünü gördü. Polisin "Dur" ihtarına uymayarak kaçmaya başlayan şüpheli kısa sürede yakalandı. Elleri ve elbiselerinde kan bulunan şüpheli hemen gözaltına alındı.

Kanlı elleriyle cinayeti itiraf etti

Büyükçekmece Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Türkmenistan uyruklu Elgan N.’nin üzerinde yapılan aramada 4 bilezik, 2 yüzük ve 1365 lira para çıktı. Şüpheli kısa süre sonra saat 03.30 sıralarında daha önceden evlerinde fayans döşeme işi yaptığı bir kadının evine girdiğini ve onu öldürdüğünü itiraf etti. Bunun üzerine şüphelinin verdiği Güzelce Mahallesi, Yoğurthane Caddesi, numara 40’daki eve giden ekipler evin giriş katında Nevin Aksoy’un kanlar içindeki cesedi ile karşılaştı. 74 yaşındaki kadının boğazının kesilerek öldürüldüğü tespit edildi.

Yetkililer cinayet ve gasp olayının gerçekleştiği saatte Nevin Aksoy’un 90 yaşındaki eşinin üst katta uyuduğu ve gürültülerini duymadığının tespit edildiğini söylediler. Yaşlı adamın polisler tarafından uyandırılarak durumdan haberdar edildiği belirtildi.

"Beni gördüğü için öldürdüm"

Polise yapılan ilk sorgusunda Elgan N.’nin gasp amacıyla pencere camını kırarak girdiği evde altın ve para ararken uyanan Nevin Aksoy’la karşılaştığını paniğe kapılarak onu bıçakladığını söylediği öğrenildi. Zanlı Elgan N. olayla ilgili sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

Otel odasında kanlı elbiseler bulundu

Öte yandan Elgan N.’nin kaldığı otel odasında polis tarafından arama yapıldı. Yapılan aramada Elgan N.’nin 13 yaşındaki Z.D.’yi bıçaklarken üzerinde bulunan kanlı elbiseler yatağın altına saklanmış bir halde bulundu.

Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirttiler.