Arınç : Nikahsız beraberlikler iyi değildir
2.9.2013
Manisa'da bir nikah töreninde şahitlik yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bizim için nikahsız beraberlikler iyi değildir" dedi. İnsanların yaşam tarzlarına sürekli olarak saldıran AKP hükümeti, bu açıklamalarına devam ediyor.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ak Partili Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz ve eşi Emine Solmaz'ın oğlu Hüseyin Solmaz ile ENSAR Vakfı Manisa Şube Başkanı Arif Çeler ile eşi Ayşe Çeler'in kızları Betül Çeler'in düğününe katıldı. 

Nikahsız beraberlikler iyi değildir 

Toplumda evliliğin önemine değinen Başbakan Yardımcısı Arınç, "Bizim inancımızda evlilik çok önemli. Nikah çok önemli. Örf, adet ve geleneklerimizde biz evliliği çok önemseriz ve hatta kutsarız. Bizim için nikahsız beraberlikler iyi değildir. Bu nedenle nasibi çıkınca çocuklarımıza evliliklerini yaptırmak, onları bir araya getirmek çok güzel. 

Herşey nasip ve kısmetledir. Evlilik hayatı insanı kötülüklerden muhafaza eder. Bugün toplumda birçok kötü ve hastalığın sebebinde maalesef buna karşıt durmak var. Bu gençlerimizin evliliği örnek oldu. Bu yaşlarda kendilerine evliliği kısmet etti Cenab-ı Hak. Allah hepimize böyle güzel evlatlar ve evlilikler nasip etsin" diye konuştu. 

Evlilik kadını korumuyor
Evliliğin ve ailenin her koşulda önemini anlatan ve buna yönelik çalışmalarda da bulunan AKP hükümeti, boşanamak istediği için öldürülen kadınlar için hçbir açıklama yapmıyor. Evliliğin insanı kötülüklerden muhafaza ettiğini söyleyen Bülent Arınç, kocası tarafından öldürülen binlerce kadını görmezden geliyor.

İçki yasağıyla insanların yaşam tarzlarına müdahale ederek yasakçı zihniyetini ortaya koyan AKP hükümeti, "Nikahsız beraberlikler iyi değildir" diyerek bu müdahaleyi sürdürüyor.