Kadınlara adalet için adliye önlerine çağırıyoruz
4.9.2013
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak öldürülen kadın kardeşlerimize adalet için 3 ilde adliye önlerinde olacağız.

Öldürülen kadın kardeşlerimizin katillerinin hak ettikleri cezaları alması için takip ettiğimiz davalarda kazanım sağlayabilmek için İstanbul, İzmir ve Konya'da adliye önlerinde olarak adaletin sesi olacağız.

Tüm kadınları birlik olmaya ve kadınlar yaşasın diye mücadele etmeye çağırıyoruz.

Gülşah Sarcan için adaletin sesi olacağız

2013 yılının ilk gününde boşanmak istediği eşi tarafından öldürülen Gülşah Sarcan kardeşimizin katilinin hak ettiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını alması için Çağlayan Adliyesi'nde olacağız.

Tarih : 5 Eylül Perşembe 2013
Yer : Çağlayan Adliyesi
Saat : 10.30

Gülşah Öğretmenin davasında sona geliniyor
6 Aralık 2012'de eski erkek arkadaşı tarafından öldürülen Gülşah Aktürk'ün katili her yolu denemesine rağmen cezadan kurtulamıyor. Geçtiğimiz duruşmada savcının ağırlaştırılmış müebbet istemine karşı sanığın avukatı ek süre istemişti. Gülşah Öğretmen'in 4. duruşmasının katile "ağırlaştırılmış müebbetle" sonuçlanan karar duruşması olması için tüm kadınları birliğe ve daha fazla ses çıkarmaya çağırıyoruz.

Tarih : 5 Eylül Perşembe 2013
Yer : Konya Adliyesi önü
Saat : 14.00

Pınar Yolver'in hesabını soruyoruz
19 Nisan 2013'te Eşi Mehmet Yolver ve kayınpederi Semet Yolver'in işkenceyle öldürdükleri Pınar Yolver kardeşimizin katilleri hak ettikleri cezayı alsın diye İzmr Bayraklı Adliyesi'nin önünde olacağız. 

Tarih : 5 Eylül Perşembe 2013
Yer : İzmir Bayraklı Adliyesi / C Blok
Saat : 13.00