Katil delil kalmasın diye ellerini de götürdü
11.9.2013
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Gizem Tunç ve Murat Erdoğan defalarca bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. Gizem Tunç'un ellerinin de kesildiği ve giysileriyle birlikte alındığı tespit edildi. İlk şüpheli olarak Tunç'un eski erkek arkadaşı göz altına alındı.

İki gündür kayıp olan ve ailelerinin evlenmek için birlikte kaçtıklarını düşündüğü Gizem Tunç ve Murat Erdoğan’ın cansız bedeni Erdoğan ailesine ait bağ evinde bulundu.

Bağ evinde cesedi bulunan Murat Erdoğan’ın bıçak ve kurşunla öldürüldüğü, 15 metre uzaklıkta çalılıkta cesedi bulunan Gizem Tunç’u da bıçakla öldüren katilin, tırnaklarda delil bırakmamak için iki elini bıçakla kesip götürdüğü ortaya çıktı.

Ortadan kaybolmalarının ardından Tunç ailesinin kayıp başvurusu yaptığı ve Erdoğan ailesine ulaştığı öğrenildi. Bunun üzerine Erdoğan ailesi bağ evine gidebilecekleri ihtimali üzerine gençleri aramak üzere eve gidince öldürüldükleri ortaya çıktı.

Pazartesi bulunan cansız bedenlerin, cumartesi günü öldürüldüğü tespit edildi. O gün, Denizli'de askerliğini yapmakta olan ve izin için Zoguldak'a gelen D.P. cinayeti işlediği şüphesiyle göz altına alındı. D.P., Mustafa Erdoğan’la yakın arkadaş olduklarını ve cumartesi günü vedalaşmak için bağ evine gittiğini ama Gizem’i görmediğini söyledi. Cumartesi akşamı, cinayetin işlendiği saatten sonra Denizli’ye yola çıktığı tespit edildi.

Erdoğan’ın, taksici olan babası Mehmet Erdoğan’ın da 2005’te öldürüldüğü ve katilinin hâlâ bulunamadığı belirtildi.

Murat Erdoğan ile Gizem Tunç'un, Adli Tıp Kurumu'ndan gelen cenazeleri ise toprağa verildi. Gizem Tunç'un cenaze namazı, ilçe merkezindeki Bozhane Camii'nde kılındı. Gizem Tunç'un annesi Gül, kardeşi Dilara ve diğer yakınları ile arkadaşları, tabutun başında gözyaşı döktü.

Anne Gül Tunç, 12 Eylül'de doğum günü olan kızı için, "2 gün sonra doğum günün, nereye gidiyorsun Gizemim. Yavrum nasıl kıydılar sana" diyerek ağladı. Gizem Tunç'un cenazesi, cenaze namazının ardından aile mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Murat Erdoğan'ın cenazesi de yine ilçedeki Ali Molla Camii'nde kılındı. Erdoğan'ın cenazesi, cenaze namazından sonra aile mezarlığında toprağa verildi.
  • YAZAR
  • Editor