Tüfekle vuruldu
15.9.2013
Muğla'da boşanmak isteyen Sedef Berberoğlu, dava açtığı eşi Lütfü Sefa Berberoğlu tarafından tüfekle vurularak öldürüldü.
Sedef Berberoğlu ayrı yaşadığı ve boşanma davası açtığı eşi Lütfi Sefa Berberoğlu tarafından tüfekle vurularak öldürüldü. sedef’le birlikte aynı araçta bulunan Abdullah Tekin de olay yerinde hayatını kaybederken, Okan Duran son anda katilin elindeki silahı fark ederek kaçarak kurtuldu. 
Berberoğlu’nun Sedef’in Okan Duran ile birlikte Muğla-Marmaris karayolunun Sakartepe mevkisinde olduğu bilgisini alarak, yanarlına gittiği, araçtaki üç kişinin üzerine tüfekle giderek ateş açtığı öğrenildi.  Aracın arka koltuğunda oturan Okan Duran, Lütfi Sefa Berberoğlu'nun elinde silahla geldiğini görünce otomobilden inip, teras alanı kenarında bulunan bariyerlerin üzerinden atlayarak kaçtı. Saldırgan ise elindeki av tüfeği ile araçta bulunan Sedef Berberoğlu ile Duran'ın kuzeni Abdullah Tekin'e (18) 7 el ateş etti. 2 kişi olay yerinde yaşamını yitirdi. 
Olaydan bir saat sonra polise teslim olan zanlının ifadesinde, "Eşimi çok seviyordum ve benden ayrılmasını istemiyordum. 5 yaşında bir çocuğumuz var. Son 1 yıldır zor günler geçirdim. Okan, beni arayıp, 'Senin eski eşinle birlikte oluyorum' diyerek beni tahrik ediyordu. Diğer şahsı ise yanlışlıkla vurdum" diyerek kadın katillerinin ifadelerinde başvurduğu benzer yöntemleri kullandığı dikkat çekti.  
Bir yıldır eşinden ayrı yaşayan Sedef Berberoğlu'nun daha önce mahkemeye başvurusu sonucu "Çağrı üzerine koruma kararı" verildiği ancak başvurusunu yenilemediği için uzun süredir koruma kararı olmadığı da ortaya çıktı. 
 

 


  • YAZAR
  • Editor