AKP'nin tacizci polisinden hesabı kadınlar soracak
23.9.2013
AKP'nin kadın düşmanı politikalarıyla birlikte kadına yönelik şiddet saldırıları devam ederken, gözaltına alınan kadınlar polis tarafından çıplak aramaya maruz kalarak taciz ediliyor. Kadınlar 24 Eylül Salı günü polis şiddetinden ve tacizinden hesap soracak. Kadınların ortak çağrısını yayınlıyoruz.

Erkek-devlet şiddetinin bugünkü temsilcisi AKP, kadınların Haziran İsyanı ile büyüyen öfkesini ve sokaklarda daha görünür olmasını polis şiddeti ve taciziyle bastırmak istiyor. İsyanın başından itibaren şiddeti artan polis saldırıları, kadınlar için gözaltında “ince arama” adı altında “çıplak arama” yönteminde kendini gösteriyor.

Biz kadınlar bulunduğumuz her yerde tacizci polisleri, buna zemin hazırlayan karakolları ve cesaret veren yetkilileri teşhir ediyoruz.

Polis şiddetinin ve tacizinin biran önce durdurulmasını, özellikle kadınlara yönelik yapılan bu uygulamaların son bulmasını ve bugüne kadar bu suça ortak olmuş herkesin cezalandırılmasını istiyoruz.

Tüm kadınları 24 Eylül Salı günü Boğa Heykeli’nde buluşup tüm Kadıköy sokaklarını dolaştıktan sonra Kadıköy İskele Emniyeti önünde yapacağımız basın açıklamasına davet ediyoruz.

Tarih : 24 Eylül Salı 2013
Buluşma : Kadıköy Boğa Heykeli
Saat : 19.00
 


  • YAZAR
  • Editor