İzmir'de eşi kalbinden bıçaklayarak öldürdü
23.9.2013
İzmir'e 3 ay önce gelen Suriye uyruklu 50 yaşındaki Salih Muhammed, sürekli şiddet uyguladığı 35 yaşındaki Türkiye kökenli eşi Elif Muhammed'i kalbinden bıçaklayarak öldürdükten sonra kaçtı.
Cinayet, Karabağlar İlçesi Eskiizmir Semti 3 bin 907'inci Sokak 24 numarada meydana geldi. En büyüğü 20, en küçüğü 2 yaşında olan 5'i kız 8 çocuk annesi Elif Muhammed, geçen yıl eşi ile birlikte Suriye'den Mardin'e geldikten sonra, 3 ay önce İzmir'e yerleşti.

Çift arasında bugün saat 06.00 sıralarında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Salih Muhammed, çocuklarının gözleri önünde 20 yıllık eşi Elif Muhammed'i, ekmek bıçağıyla kalbinden bıçakladı. Sesler üzerine eve gelen komşular yaralı kadını görünce polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen acil yardım ekiplerinin kontrolünde, Elif Muhammed'in öldüğü belirlendi.

Babalarının annelerini öldürdüğünü gören çocuklar da, Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Babalarının annelerini öldürdüğünü gören çiftin 8 çocuğu, çocuk polisi tarafından korumaya alındı.

Salih Muhammed'in geçen hafta cumartesi günü çocukları ile eşine şiddet uyguladığı ve akrabalarının araya girmesiyle barıştırıldığı öne sürüldü. 

Katil yakalandı
Olayın ardından araştırma başlatan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, katil zanlısının Mardin’deki yakınlarına ulaşacağını düşünerek bu kişilerle bağlantıya geçti. Beklendiği gibi sabah saat 08.30 sıralarına Mardin’deki yakınlarıyla görüşen Mumammed'in yeri tespit edildi ve yakalanarak gözaltına alındı.