Kadınlar tacizci polise karşı Kadıköy'deydi
24.9.2013
Kadınlar Kadıköy'de Ahmet Atakan'ın öldürülmesiyle gerçekleşen eylemde polisin tacizine ve çıplak arama uygulamalarına karşı bir araya geldi.

Kadınlar AKP'nin kadın düşmanı politikalarına karşı bugün saat 19:00'da Kadıköy Boğa Heykelinden Kadıköy İskele Karakolu'na yürüyüş gerçekleştirdi.

Kadınlar ''AKP'nin tacizci polisinden hesabı kadınlar soracak'' yazılı pankart ile Ahmet Atakan'ın öldürülmesinden sonra Kadıköy'de gerçekleşen eylemde polisin gözaltına alıp taciz ettiği ve çıplak arama gerçekleştirdiği Kadıköy İskele Karakolu'na hesap sormak için yürüdü.

Kadın düşmanı Ömer Tuğrul Dinçer
AKP'nin kadın düşmanı zihniyetini yansıtan Ömer Tuğrul Dinçer'in çalışan kadınların yuvasını dağıttığını söylediği açıklamaları ile ilgili ''kadın düşmanı Ömer T. Dinçer'' yazılı dövizler ve sloganlar ile de AKP'nin son zamanlarda gerçekleştirdiği kadın düşmanı politikalarına karşı yürüdüler.

Tacizci polis döviz bırakmalarından korktu
Eyleme Kadıköy halkından pek çok kadın destek verdi. Kadınlar Kadıköy İskele Karakolu'na geldiğinde karakol önünde basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamada polisin tacizine karşı kadınların bir arada olacağı, AKP'nin kadın düşmanı açıklamalarının kadınları yıldıramayacağı belirtildi. Gözaltında çıplak arama yapılmasının bir suç olduğu, bu suçu işleyen polislerin cezalarını almaları gerektiği belirtildi. Ardından dövizlerini taciz ve çıplak aramanın gerçekleştiği Kadıköy İskele Karakolu'nun önüne bırakmak istediklerinde polisler engel olmaya çalıştı. Polisin tüm engelleme çalışmalarına rağmen kadınlar dövizlerini karakolun önüne bırakarak eylemi sona erdirdiler.