Kadınlara adalet için adliyelerdeyiz
6.10.2013
Öldürülen kadın kardeşlerimizden Nurgül Erbaş'ın 7 Ekim Pazartesi günü İzmir'de, Fethiye Gökçen'in 7 Ekim Pazartesi günü Manisa'da, Ferdane Çöl'ün 9 Ekim Çarşamba günü İzmir'de, 10 Ekim Perşembe günü de Gönül Dilekçi'nin Ankara'da duruşmaları görülecek. Ağır ceza talebimizle herkesi adliye önlerine çağırıyoruz.

Nurgül Erbaş’ın ilk duruşması için adliye önündeyiz
Nurgül Erbaş 28 Temmuz 2013’te İzmir’in Menderes İlçesi’nde evinin az ilerisindeki bostana üzüm ve incir toplamaya gittiği sırada, yolunu kesen ve cinsel saldırı girişiminde bulunan Ferit Genç’e direndiği için öldürüldü. Oldukça işlek bir caddede yaşanan cinayeti işleyen Ferit Genç’in daha önce de benzer suçları olduğu ancak ceza almadığı ortaya çıktı. Nurgül Erbaş kardeşimizin ilk duruşması için herkesi adliye önüne çağırıyoruz.

Tarih: 7 Ekim Pazartesi 2013
Saat: 12:30
Yer: İzmir Bayraklı Adliyesi /C Blok girişi

Fethiye Gökçen’in katiline ağır ceza için
12 Nisan 2013’te boşanmak istediği kocası Ali Gökçen tarafından sokak ortasında defalarca bıçaklanarak öldürülen Fethiye Gökçen, öldürülmeden önce polise ve savcılığa şikayetçi olmuştu. Fethiye Gökçen’in ölümünden korumayan yetkililer sorumludur. Fethiye Gökçen’i katili Ali Gökçen davanın ilk duruşmasında, ceza indirimi alabilmek için bildiği tüm indirim gerekçelerini saymaktan çekinmedi. Fethiye Gökçen’in katilinin en ağır cezayı alması için tüm kardeşlerimizi birlikte mücadeleye çağırıyoruz.

Tarih: 7 Ekim Pazartesi 2013
Saat: 12:30
Yer: Manisa Adliyesi önü

Ferdane Çöl için adalet geciktirilmesin
13 Ekim 2011’de boşanmak istediği kocası Sedat Çöl tarafından öldürülen Ferdane Çöl, öldürüldüğünde koruma altındaydı. Öldürülmeden önce defalarca kez şiddete uğradığı için karakola giden Ferdane’ye polisler “Ölsen de kurtulsak” dedi. Ferdane’nin ölümünde korumayan kolluk görevlileri sorumludur. Katil Sedat Çöl’ün ailesinin de cinayete azmettirmek, delilleri karartmak ve cinayete yardım etmek suçlarıyla yargılandığı dava iki yıla yakın zamandır devam ediyor. Ancak hala Ferdane Çöl için adalet sağlanmadı. Adli Tıp’tan aylardır gelmeyen rapor, zamanında yapılmayan incelemeler nedeniyle adalet geciktiriliyor. Ferdane Çöl için adaletin artık geciktirilmemesi, katillere en ağır cezaların verilmesi için tüm kardeşlerimizi mücadeleye çağırıyoruz.

Tarih:
9 Ekim Çarşamba
Saat: 12:30
Yer: İzmir Bayraklı Adliyesi /C Blok girişi

Gönül Dilekçi’ye adalet için katiline ağır ceza

Gönül Dilekçi 13 Ocak 2013'te boşanmak istediği kocası Metin Cihangir tarafından öldürülmüştü. Katil, plan yaparak evin çatısına saklanıp herkesin evden çıktığı saatte çatıdan eve girerek Gönül kardeşimizi öldürdü. Gönül de kendi hayatına karar vermek istediği için öldürülen kadın kardeşlerimizden biri. Gönül Dilekçi içi adaleti sağlamak ve başka Gönüller olmasın diye katiline ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdirmek için tüm kadınları birlik olmaya çağırıyoruz.

Tarih : 10 Ekim Perşembe 2013
Saat : 09.00
Yer : Sincan Adliyesi Önü