Konya'da genç kadın bıçaklanarak öldürüldü
17.10.2013
Aydın Menderes Üniversitesi öğrencisi olduğu öğrenilen Ayşe Acar erkek arkadaşı tarafından boğazından ve karnından bıçakladı. Hastaneye kaldırılan genç kadın, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi 22 yaşındaki Ayşe Acar, erkek arkadaşı tarafından boğazından ve karnından bıçaklandı. Arkadaşı Eşe Y.’nin de elinden yaralandığı olayın ardından katil olay yerinden kaçtı.

Borçlandım dedi, öldürdü

Olay, dün saat 20.00 sıralarında merkez Selçuklu İlçesi Musalla Bağları Mahallesi Ankara Caddesi'nde meydana geldi. Eşinden boşandığı belirtilen Ahmet Dursun K., yaklaşık 5 yıldır birlikte olduğu ve bayram tatili için memleketine gelen Adnan Menderes Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi Ayşe Acar, arkadaşları E.B. ve Eşe Y. ile birlikte otomobil kiralayıp gezintiye çıktı. Otomobilin arka koltuğunda oturan Ahmet Dursun K., iddiaya göre kız arkadaşı Ayşe Acar'a, "Senin yüzünden borçlandım ve eve haciz geldi" dedi. Bunun üzerine çift arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Ahmet Dursun K., yanında taşıdığı bıçağı, sevgilisinin karnına ve boğazına sapladı. Bu sırada Ahmet Dursun K.'yi engellemek isteyen Eşe Y.'nin elinde de hafif kesik oluştu. Ahmet Dursun K. otomobilden inip kaçarken, E.B. ve Eşe Y. de otomobille Ayşe Acar'ı Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürdü. Genç kadın yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Gözaltına alınan şüpheli, polisteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Otopsi işlemleri tamamlanan Ayşe Acar’ın cenazesi ise ailesine teslim edildi.