Pınar Ünlüer ve Pınar Yolver'e adalet istiyoruz
29.10.2013
İzmir'de birer gün arayla görülecek ve Platform Genel Temsilcisi Gülsüm Kav'ın da katılacağı davalarımıza ve toplantımıza çağırıyoruz. Kadın kardeşlerimiz öldürülmesin!
Pınar Ünlüer'e adalet istiyoruz
Pınar Ünlüer 3 Aralık 2012’de İzmir Gültepe’de, Okan Özparıltı tarafından, evlenme teklifini reddettiği gerekçesiyle öldürüldü. Ölüm tehditleri üzerine şikayet için gittiği karakolda polisler Pınar’a “Biz bu işlere bakmıyoruz” diyerek, ifadesini dahi almadan başından savdı. Dördüncü duruşmada Pınar Ünlüer’e adalet için adliye önüne çağırıyoruz.

Tarih : 30 Ekim 2013 Çarşamba
Yer : İzmir Bayraklı Adliyesi C Blok önü

Pınar Yolver'in karar duruşmasında adliye önüne
Henüz 19 yaşında olan ve 2 aylık evli olan Pınar Yolver 19 Nisan 2013’te kocası Mehmet Yolver ve kocasının babası Semet Yolver tarafından dövülerek ve işkence edilerek vahşice öldürüldü. Kayınvalidesi ve görümceleri de o sırada evde bulunuyordu. Pınar Yolver davasının karar duruşmasında, Pınar Yolver’e adalet için adliye önüne bekliyoruz.

Tarih : 31 Ekim 2013 Perşembe
Yer : İzmir Bayraklı Adliyesi C Blok önü

İzmir'de toplantımızda buluşuyoruz
Platform Genel Temsilcisi Gülsüm Kav’ın da katılacağı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Hayır günü ve Platform çalışmalarının değerlendirileceği toplantımızda buluşmaya, kadın cinayetlerini durdurmak için hep birlikte olmaya çağırıyoruz.

Tarih : 30 Ekim 2013 Çarşamba
Yer : Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
Adres: 1337 SK. NO:16 KAT:8 ASHAN ÇANKAYA - İZMİR