Kadın emeği forumu gerçekleşti
2.11.2013
Kadın Emeği Platformu, DİSK, KESK, TTB ve Sendikal Güç Birliği'nin çağrısıyla bugün İstanbul Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası'nda (İSMMMO) forum gerçekleştirdi. Foruma, birçok sendika, meslek örgütü, siyasi parti, kadın örgütü ve demokratik kile örgütlerinden kadınlar katıldı.

Yapılan forumda, kadınlar hükümetin getirmeyi planladığı “Kadın İstihdam Paketi” ni tartıştılar. Bu paketin gelmesiyle birlikte, daha fazla emek sömürüsünün yaşanacağına dikkat çektiler. Bununla birlikte foruma, THY’den, Kozova’dan Mezopotamya Mevsimlik Tarım İşçileri’nden kadınlarda katıldı.

Forumda konuşanlar, Gezi Direnişi’nden aldıkları güçle mücadele etmeye devam edeceklerini söylediler. Kadınlar, hükümetin dayatmalarına karşı, haklarını almak için çoğalarak hükümetin karşısında olacaklarını belirttiler.

Forumda hazırlanan sonuç 7 Kasım günü yapılacak basın toplantısında okunacak. Kadınlar ayrıca “Kadın İstihdam Paketi”nin görüşüleceği gün protesto eylemi gerçekleştirecekler. Bununla birlikte, Kadın Emeği Platformu’nun diğer illere yayılması gerektiği, bunu için de çalışmalara başlanacağı kararı alındı.