İstanbul'da 25 Kasım için toplanıldı
13.11.2013
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü 25 Kasım yaklaşırken İstanbul'daki Platform üyeleriyle bir araya gelerek aylık toplantısını gerçekleştirdi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, bugün Taksim Eczacılar Odası'nda kadınlarla bir araya gelerek Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü 25 Kasım'a yaklaşırken yapılacak hazırlıkları planladılar.

25 Kasım'da forumlarla ses yükselecek
Gezi Direnişi'nin ardından semt parklarında yapılan forumların AKP hükümetinin antidemokratik uygulamalarına karşı çıkardığı güçlü sesle 25 Kasım'da ses çıkarmak isteyen kadınlar, forumlardan ve kadın örgütlerinden bir araya gelen kadınların oluşturduğu İstanbul Kadın Dayanışması'nın 25 Kasım'a dair hazırlıklarını da konuştu.

İstanbul Kadın Dayanışması'nın 24 Kasım'da Kadıköy'e yaptığı miting çağrısının içeriğini zenginleştirmek ve yeni öneriler sunmak için Platform toplantısında bir araya gelen kadınlar, daha geniş bir katılımın sağlanması için 24 Kasım günü yapılacak mitingin kitlesel olmasının önemini konuştu.

Platform kadınlar için adalet istiyor
Öldürülen kadınların davalarını takip ederek kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdirmek için mücadele eden Platform'un takip ettiği iki dava bu ay içinde İstanbul'da görülecek. Eski eşi tarafından öldürülen Gülşah Sarcan'ın davası 15 Kasım Cuma günü 11.00'da Çağlayan Adliyesi'nde görülecekken, boşanmak istediği eşi tarafından öldürülen Mehtap Bülbül'ün davası ise 22 Kasım Cuma günü Gebze'de görülecek.