Forumlardan kadınlar 25 Kasım'a hazırlanıyor
17.11.2013
Gezi direnişinin sürdürücüsü olan Forumlar kadın düşmanlığına karşı meydanlara çıkıyor. Forumlardan kadınlar 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma gününde büyük bir kadın yürüyüşü organize etmek üzere çeşitli kadın kurumlarının da katılımıyla İstanbul Kadın Dayanışması'nı kurdu. Tüm kadınları 24 Kasım Pazar günü saat 12.30'da Kadıköy Boğa'ya çağırıyor.

 AKP’nin kadın düşmanlığına cevap forumlardan geliyor. Kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri bu sene Gezi ruhuyla forumların çağrıcılığıyla 24 Kasım günü saat 12.30’da Kadıköy Boğa’da büyük bir kadın yürüyüşüyle protesto edilecek.

 

Forumların çağrıcılığıyla kurulan ve birçok kadın kurumunun da katıldığı İstanbul Kadın Dayanışması 25 Kasım’a yaklaşırken bu hafta çalışmalarına son hız devam ediyor.

 

AKP’nin kadın düşmanlığı toplumdaki kadına yönelik şiddeti arttırıyor ve kadınların yaşamına mal oluyor. Son olarak “kızlı erkekli öğrenci evleri”ni Türkiye’nin gündemine taşıyan AKP kadınların gerçek sorunları olan kadın istihdamı ve eğitim hakkını hiç gündemine almayarak hatta bu hakları gerileten politikalar izleyerek kadınların taleplerine kulak tıkıyor. Kadınlar boşanmak istediği için öldürülürken bu ülkenin Aile ve Sosyak Politikalar Baknı boşanmayı zorlaştıran uygulamalar getiriyor, 20bin evliliği kurtaracağını açıklıyor. Kadınlar korunmadığı için öldürülürken kolluk kuvvetlerini halka saldırmak ve kadınların karar haklarını kısıtlamak için kullanıyor.

 

AKP’ye karşı kadınlar büyük bir dayanışma örneği göstererek 24 Kasım günü AKP’ye meydan okuyoruz diyecekler.

 

İstanbul Kadın Dayanışması Kadıköy, Taksim, Beşiktaş, Bakırköy, Avcılar’da stantlar açacak, afişlerle İstanbul’u donatarak kadınları AKP’ye ve kadın düşmanlığına karşı birlikte mücadele ve dayanışmaya çağıracak. İstanbul Kadın Dayanışmasını facebook ve twitter hesaplarından takip edebilirsiniz.

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak biz de tüm kadınları 24 Kasım’da “Kadın düşmanlığına, şiddete, AKP’ye Meydan Okuyoruz” sloganıyla yapılacak olan büyük kadın yürüyüşüne çağırıyoruz.

.