Kadın katillerine ağır ceza için adliyelerdeyiz
4.12.2013
Öldürülen kadın kardeşlerimizin katillerine hak ettikleri ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası için Diyarbakır, İstanbul, Sakarya ve Antalya'da davalarımızın takipçisiyiz. Caydırıcı cezalar için, adalet için ve kadın cinayetlerini durdurmak için tüm kadınları mücadelemize ortak olmaya, adliye önlerine çağırıyoruz.

Güldane Poçak’ın katiline ağır ceza için Diyarbakır Adliyesi’ndeyiz
Güldane Poçak 27 Haziran’da eşi tarafından balkondan atılarak öldürüldü. Güldane kardeşimiz son sözlerinde “Beni eşim aşağı” attı diyerek katilini söyledi. Güldane Poçak 17 yıl boyunca imam nikahlı olduğu eşinden şiddet ve işkence gördü. Gıyasettin Seyrek ile Güldane Poçak arasında resmi nikah olmadığı için mahkeme ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yerine müebbet hapis cezası verilmesini talep etti.

Güldane kardeşimizin ilk duruşması 4 Aralık Çarşamba günü görülecek. Güldane’nin katilinin hak ettiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını alması için bu davanın takipçisi oluyoruz. 4 Aralık Çarşamba günü Diyarbakır Adliyesi’nde olacağız. Dava saat 09.00’da görülecek, 12.00’da adliye önünde basın açıklaması gerçekleştireceğiz.

Tarih : 4 Aralık Çarşamba 2013
Saat : 12.00
Yer : Diyarbakır Adliyesi önü

Muhterem Göçmen’in katiline ağır ceza
Muhterem Göçmen boşanmak istediği için öldürülen bir kadın kardeşimiz. Şiddet görüdüğü için boşanmaya karar veren Muhterem Göçmen kardeşimize kocası  tüm tehditleri ediyordu. Uzaklaştırma kararına rağmen Muhterem'e şiddet uygulamıştı. Bir kez daha adalet yerini bulmamış ve koruma kanunu uygulanmayarak Muhterem'e şiddet uygulayan kocası hakkında bir işlem yapılmamış ve serbest bırakılmıştı.Muhterem'in öldürülmesinden Serdar Göçmen'i serbest bırakan savcı sorumludur. Muhterem'in öldürülmesinden korunmak için polise başvuran aileye "karakolda polis yok, hepsi Gezi'de" cevabını veren kolluk kuvvetleri sorumludur.

Adaletin yerini bulması için Muhterem'in katiline ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmelidir. Davamızda karara yaklaşıyoruz, tüm kadınları adalet için Çağlayan Adliyesi önüne çağırıyoruz.

Yer: Çağlayan Adliyesi, C Kapısı
Saat: 09.30
Tarih: 5 Aralık Perşembe 2013

Emine için artık adalet yerini bulsun
14 Aralık 2011 tarihinde, daha 17 yaşındayken boşanmak istediği eşi tarafından öldürülen Emine Yayla için adalet mücadelemizi sürdürüyoruz. Emine’nin katili indirim için her yola başvuruyor. Tüm kadın katilleri gibi Emine’nin katilinin de hak ettiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alması için Sakarya Adliyesi’nde olacağız.

Dava 10.20’de görülecek, 13.00’da adliye önünde basın açıklaması gerçekleştireceğiz.

Tarih : 5 Aralık Perşembe 2013
Saat : 13.00
Yer : Sakarya Adliyesi önü

Ağırlaştırılmış müebbetten başka yol yok – Adalet için Antalya’dayız
8 Nisan 2013 sabahı Manavgat'ta arkadaşı Şule Seçil Tengir'le durakta beklerken Mutlu Polat tarafından pompalı tüfekle öldürüldü Hürrem Babaoğlu ve Şule Seçil Tengir. Katil Mutlu Polat, indirim alabilmek için akli dengesinin yerinde olmadığını iddia etti. İki kadın kardeşimizin katili Mutlu Polat’ın suçunu hiçbir sebep hafifletemez. Şule Seçil Tengir ve Hürrem Babaoğlu kardeşlerimiz için davanın takipçisiyiz. 

Tarih : 5 Aralık Perşembe 2013
Saat : 13.45 (Dava saati)
Yer : Manavgat Adliyesi