Bağcılar'da eşi tarafından bıçaklanarak öldürüldü
5.12.2013
İstanbul Bağcılar'da, en küçüğü 2, en büyüğü 19 yaşında olan 11 çocuk annesi Nimet Çağan, eşi Şerif Çağan tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Olay, sabah saat 09.00 sıralarında Kemalpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, 11 çocuk annesi Nimet Çağan (39) ile eşi Şerif Çağan (44) tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Şerif Çağan mutfaktan aldığı bıçakla eşi Nimet Çağan'ı birçok yerinden bıçakladı.

En büyüğü 8 yaşında olan 4 çocuğun uyuduğu sırada yaşanan olayda, anne Nimet Çağan hayatını kaybetti. Katil zanlısı koca ise evden kaçtı. Komşularının ihbarı üzerine olayın yaşandığı eve giren polis ve sağlık ekipleri, anne Çağan’ın cansız bedeniyle karşılaştı. 

Anne Çağan’ın cenazesi polisin incelemelerinin ardından Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi. 

Cenazeyi kadınlar taşıdı

Cinayeti duyarak olay yerine gelen BDP'li kadınlar Çağan’ın cenazesini omuzlayarak cenaze aracına taşıdı. BDP’li kadınlar, “Öğrendiğimize göre arkadaşımız daha önce işkence görmüş ve darp edilmiş. Polisten koruma istemiş. Öldükten sonra kimsenin sahip çıkmasına gerek yok. Biz kadınlar olarak cenazemizi taşırız” diye konuştu.

Daha önce 6 ay uzaklaşma cezası almış

Hayatını kaybeden Nimet Çağan’ın 2012 yılında geçimsizlik ve şiddete uğradığı gerekçesiyle emniyete başvurduğu, eşi Şerif Çağan’ın uzaklaştırma cezası alarak 6 ay koruma tahsis edildiği öğrenildi. Bu arada geçen sürede aile büyüklerinin devreye girerek çifti barıştırdığı öğrenildi. 

Eşini defalarca bıçaklayarak öldüren Şerif Çağan ise olaydan kısa bir süre sonra Bağcılar Asayiş Büro ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.