Duran Yaşar'ı sonsuzluğa uğurladık
28.12.2013
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun mücadele arkadaşı ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği kurucularından olan, hayatını meydanlarda, adliye önlerinde ve mahkeme salonlarında kadın cinayetlerini durdurma mücadelesi vererek dolduran Duran Yaşar'ın cenazesi Adana'dan kaldırıldı.

Öldürülen tüm kadınların babasıyım diyen bizlerin de babası, mücadele arkadaşı olan Duran Yaşar’ın cenazesi 27 Aralık Cuma günü Adana’nın İmamoğlu İlçesi’ne bağlı Yazıtepe Köyü Mezarlığı’na defnedildi.

Duran Yaşar’ın cenazesini mücadelesini sürdürecekler kaldırdı
Duran Yaşar’ın cenazesinde Yaşar ailesi, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, Emekçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sibel Uzun ve Adana’dan Platform üyeleri katıldı.
 

Duran Yaşar’ın oğlu Erdem Yaşar:
Mücadelesi adına yapacak çok şeyi vardı

Acımız büyük, kaybımız büyük, üzüntümüz çok büyük. O hepimizin babasıydı. Hayatı için, mücadelesi için yapacak çok şeyi vardı.

Duran Yaşar’ın kız kardeşi Ayten Coşkun:
Kızının acısına iki sene dayanabildi

Kızının acısına ancak iki sene dayanabildi. Gülay'ın katili işte böyle hepimizden bir şeyler götürdü. Bizi avutacak tek şey suçluların cezasını çekmesi. Başka kimsenin yavrusunu, kimse yakmasın. Abimin ölümü ders olsun.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav:
Sözümüzü tutacağız, adaleti mücadelemizle sağlayacağız
Biz Platform olarak yola çıkarken öldürülen bütün kadın kardeşlerimizin ailelerine söz verdik, Duran abimize de sözümüzü tutacak, Gülay Yaşar için adaleti sağlamak için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Duran Yaşar, bu mücadelemizde yol arkadaşımız ve bütün ailelerin önünü açan örnek bir insandı. Onu hiç unutmayacağız. Aynı onun gibi evladı için mücadele ederken hayatını kaybeden Fadime Ayvalıtaş, Berfo Kırbayır ve daha nice ana, baba, kardeşin mücadelesini sahiplenmeye devam edeceğiz.

Emekçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sibel Uzun:
Mücadelesini hepimize miras bıraktı

Acısını mücadeleye dönüştüren birçok acılı aileyi yüreklendiren Duran Abimizi kaybettik ama hepimize çok sey bıraktı. Hayatının her anına anlam katan bizlere, bu anlamı dakikalarca anlatmaya doyamayan abimiz, kızının katilinin yargılanmasını kadin cinayetlerinin ve tüm acıların durdurulması mücadelesini hepimize miras bıraktı. Sözümüz söz olsun Duran Abi!

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi Gamze Akın:
Tüm kadın cinayetlerine ses çıkardı

Duran Amca, kızının davası için son ana kadar mücadele etti. Sadece kendi kızının davasıyla kalmayıp tüm kadın cinayetlerine ses çıkardı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun mücadele ortağıydı.