Pervil hemşirenin öldürülmesi de mi "Masume"?
20.1.2014
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Kader'in ölümü ardından çocuk gelinleri "masume" bulurken, korumadığı bir kadın daha öldürüldü. Geçtiğimiz hafta, çalıştığı iş yerinde, polis eşi tarafından vurulan Pervil hemşire bir haftalık yaşam savaşını kaybetti. Bugün çalıştığı yoğun bakım servisinde hayata gözlerini yumdu. Bakanlık kadın cinayetlerine gereken önemi verseydi yaşıyor olacaktı.

 2014 yılına girdiğimiz ilk günden itibaren kadın cinayetlerinin ardı arkası kesilmiyor. Balıkesir Devlet Hastanesi'nde başından vurarak ağır yaralanan hemşire Pervil Ç. tedavi gördüğü aynı hastanede 5 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. 

İki çocuk annesi hemşirenin ölümü hastanedeki çalışma arkadaşları ve ailesini yasa boğdu. Hemşire Pervil Ç. salı günü belirlenemeyen bir sebepten dolayı polis eşi tarafından başına 2 el ateş edilmesi sonucu ağır yaralanmıştı. E.Ç. olayın ardından hastane polisi tarafından yakalanarak tutuklanmış ve Kepsut Cezaevi'ne gönderilmişti. 

Hemşire Pervil Ç.'nin cenazesi, yapılacak olan otopsinin ardından memleketi Çanakkale'nin Çan ilçesinde toprağa verilecek.


  • YAZAR
  • Editor